آزمایشگاه زغال سنگ پروده طبس به آزمایشگاه مرجع کشور ارتقاء یابد

عضو هیئت مدیره شستا گفت: آزمایشگاه زغال سنگ پروده طبس در صورت افزودن تجهیزات تکمیلی، قابلیت تبدیل شدن به آزمایشگاه مرجع زغال سنگ ایران را دارا است.

به گزارش” پیام خاوران”، محمود ملکوتی‌خواه صبح امروز در بازدید از نخستین و بزرگترین معدن تمام مکانیزه زغال سنگ کشور اظهار داشت: آمادگی داریم از تکمیل طرح‌های در دست پیگیری برای توسعه زغال سنگ طبس حمایت کنیم

عضو هیئت مدیره شستا به اتفاق حمزه وکیلی عضو هیئت مدیره و معاون فنی و نظارت و عباس حسنی مدیر حسابرسی داخلی هلدینگ صدرتامین، در بازدید از شرکت زغال سنگ پروده طبس، از نزدیک فعالیت حوزه‌های بهره‌برداری و فنی مهندسی را در بخش‌های سطح و زیرزمین مورد ارزیابی قرار داد و آمادگی مجموعه شستا و صدرتامین را برای حمایت از پیشبرد و تکمیل طرح‌های زغال سنگ طبس در راستای افزایش تولید و ایجاد اشتغال پایدار، اعلام کرد.

ملکوتی‌خواه در بازدید از بزرگترین کارخانه زغال شویی ایران و آزمایشگاه کنترل کیفی محصول در جوار کارخانه ضمن اشاره به تنوع و تعدد آنالیزهای در حال انجام روی زغال سنگ در آزمایشگاه  شرکت زغال سنگ پروده طبس گفت: این آزمایشگاه در صورت افزودن تجهیزات تکمیلی، قابلیت تبدیل شدن به آزمایشگاه مرجع زغال سنگ ایران را دارا است.

مدیرعامل شرکت زغال سنگ پروده طبس نیز در این بازدید ضمن ارائه گزارشی از روند تجهیز و تکمیل این آزمایشگاه، دانش فنی کارکنان و وجود زیرساخت مناسب را از جمله فاکتورهای مهم موجود برای ارتقا سطح آزمایشگاه کنترل کیفی زغال سنگ طبس برشمرد.

رمضان کریتی‌ثانی افزود: برنامه‌ریزی برای کسب استاندارد ایزو ۱۷۰۲۵ در دست اقدام است که با تحقق این مهم، آزمایشگاه شرکت زغال سنگ پروده طبس به آزمایشگاه مرجع زغال سنگ کشور ارتقاء خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت زغال سنگ پروده طبس ضمن ارائه گزارش عملکرد شرکت از ابتدای سال جاری، طرح‌های مهم در دست پیگیری در حوزه تجهیزات و استخراج لانگوال را تشریح کرد.

زغال سنگ طبس

کریتی ثانی با اشاره به اینکه شرکت زغال سنگ پروده طبس در پنج سال گذشته بزرگترین تولیدکننده زغال سنگ کشور و تامین کننده اصلی نیاز کک سازی ایران بوده است خواستار حمایت مجموعه صدرتامین و شستا از تکمیل طرح‌های مذکور در جهت رونق تولید و توسعه اشتغال منطقه شد.

وی گفت: پهنه زغالی طبس بیش از ۷۶ درصد ذخایر کشور را در خود جای داده است.  این شرکت در سال ۱۳۸۶ برای بهره‌برداری از نخستین و تنها معدن تمام مکانیزه استخراج زیرزمینی زغال سنگ کشور فعالیت خود را در محدوده پروده یک از منطقه معدنی پروده واقع در ۷۵ کیلومتری جنوب غربی طبس، با هدف استخراج سالیانه ۵/۱ میلیون تن زغالسنگ خام به روش جبهه کار طولانی و تولید ۷۵۰ هزارتن کنسانتره در بزرگترین کارخانه زغالشویی کشور با ظرفیت خوراکدهی ۳۰۰ تن بر ساعت که در جوار معدن احداث شده آغاز کرده است.

مدیرعامل شرکت زغال سنگ پروده طبس بیان کرد: حاصل این فعالیت ۱۲ ساله تاکنون ایجاد اشتغال پایدار برای حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر همراه با ۴۵ کیلومتر حفریات زیرزمینی، استخراج حدود ۸ میلیون تن زغال خام و تولید حدود ۴ میلیون تن کنسانتره زغال سنگ کک شو بوده است.

کریتی ثانی عنوان کرد: برنامه سال ۱۳۹۸ شرکت با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته و شرایط معدنکاری اجرای ۷ هزار و ۶۰۰ متر حفریات معدنی، استخراج یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن زغال سنگ خام و تولید ۶۰۰ هزار تن کنسانتره خواهد بود.

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها