سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی میراث فرهنگی در خراسان جنوبی/اختصاص یک میلیارد دلار به راه آهن شرق

استاندار خراسان جنوبی از سفردکتر مونسان وزیر میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری هفته آینده به خراسان جنوبی خبر داد و گفت: وزیر میراث فرهنگی قول سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد تومان در خراسان جنوبی را داده است.

به گزارش” پیام خاوران”، محمدصادق معتمدیان عصر امروز در نشست فعالان حوزه گردشگری استان اظهار داشت: بخش گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی یکی از پیشران‌های توسعه استان است.

وی گفت: خراسان جنوبی پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بالقوه زیادی دارد که باید به بالفعل تبدیل شود و ما در استان نیز به دنبال اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های کلان و نظام هستیم.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه نباید کارهای جزیره‌ای در استان صورت گیرد افزود: خراسان جنوبی تجربه خشکسالی‌های پیاپی داشته و یکی از ظرفیت‌های خدادادی استان نیز بحث بیابان و کویر است و باید برای این ظرفیت‌ها عزم ملی ایجاد کنیم.

معتمدیان با بیان اینکه خراسان جنوبی نیازمند شناسایی و معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها است تصریح کرد: بیش از ۶۰ نوع جاذبه طبیعی و بیش از یک هزار اثر ملی در استان به ثبت رسیده و باید راهکارهایی برای شناخت بهتر این ظرفیت‌ها ارائه کرد.

وی ادامه داد: بخش گردشگری صنعت نوپا در خراسان جنوبی است و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، بسته فرهنگی که به سند توسعه گردشگری الحاق می‎شود تدوین خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه کسی در استان از ولنگاری حمایت نمی‌کند خاطرنشان کرد: در زیرساخت‌های برخی از ظرفیت‌های استان دچار مشکل هستیم و تلاش شده برای پروژه‌های راه‌های استان چهار برابر اعتبارات جذب شود تا پایان دولت به اتمام برسد.

معتمدیان اظهار کرد: راه آهن برای توسعه شرق کشور یک پروژه مهم محسوب می‎‌شود که طی سه ماه گذشته دو مصوبه دولت مبنی بر احداث کریدور چابهار_سرخس و اتصال دریای عمان به آسیای میانه داشته است.

وی افزود: در فاینانس اخیر نیز مبلغ ۲ میلیارد دلار توسط روس‌ها به سرمایه گذاری اختصاص یافته که از این مبلغ بیش از یک میلیارد دلار برای برای راه آهن شرق کشور تخصیص یافته است که امیدواریم مرحله اجرایی فاینانس انجام شود.

۹ خردادماه؛ روزی برای خراسان جنوبی

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به پروازهای استان گفت: علی رغم تمام مشکلات شاهد توسعه پروازهای استان هستیم و با پیگیری‌های انجام شده پرواز بیرجند به مشهد و بیرجند به عتبات عالیات افزایش پیدا می‌کند.

معتمدیان بیان کرد: ۹ خرداد ماه به عنوان روز خراسان جنوبی نام گذاری شده که در این روز نیز ویژه برنامه‌ای در تهران برگزار خواهد شد و نمایشگاهی برای ارائه ظرفیت‌ها و جاذبه‌های استان نیز برپا می‌شود.

وی از سفر دکتر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هفته آینده به خراسان جنوبی خبر داد و تصریح کرد: وزیر میراث فرهنگی قول سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد تومان در خراسان جنوبی را داده است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه تور گردشگری با حضور خبرنگاران ملی برای معرفی بهتر جاذبه‌ها و ظرفیت‌ها تا پایان سال جاری به استان انجام خواهد شد گفت: همچنین ۵۰ فقره وام برای ایجاد بوم گردی تا سقف هر کدام ۲۵۰ میلیون تومان توسط صندوق کارآفرینی امید پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها