راه اندازی بوتیک هتل‌ها برای توسعه گردشگری خراسان جنوبی

 وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر احداث بوتیک هتل‌ها در خراسان جنوبی تاکید کرد و گفت: این بوتیک‌ها می‌تواند جای خالی هتل‌ها را پر کند و ظرفیتی برای توسعه گردشگری استان باشد.

به گزارش “پیام خاوران”، علی اصغر مونسان صبح شنبه در بازدید از باغ جهانی اکبریه اظهار داشت: بوتیک هتل‌ها یکی از ظرفیت‌های مهمی است که می‌تواند به توسعه گردشگری در خراسان جنوبی کمک کند.

 

وی بیان کرد: با توجه به اینکه خراسان جنوبی دارای خانه‌های تاریخی زیادی است و از طرفی جاذبه‌های گردشگری آن پراکنده است احداث بوتیک هتل‌ها کشش زیادی در این استان خواهد داشت.

 

وی با بیان اینکه احداث بوتیک هتل‌ها یکی از جریان‌های جدید همانند بوم گردی در بخش گردشگری است، گفت: تاکنون بالغ بر دو هزار اقامتگاه بوم گردی در سطح کشور ایجاد شده و در جریان جدید به سمت احداث بوتیک هتل‌ها رفته‌ایم.

 

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه بوتیک هتل‌ها می‌تواند جبران نداشتن هتل‌های ستاره بالا خواهد بود، عنوان داشت: احداث این نوع هتل‌ها نیاز با سرمایه گذاری بالا ندارد و به لحاظ زیبایی و کارکرد نیز به اندازه هتل‌های چند ستاره کشش خواهد داشت.

 

مونسان با تأکید بر اینکه باید به فروش صنایع دستی استان کمک شود، بیان کرد: به منظور فروش صنایع دستی استان بازارچه‌های واقع در برج میلاد، سعدآباد و نیاوران در اختیار هنرمندان این استان قرارمی گیرد.

 

وی ادامه داد: اداره کل میراث فرهنگی استان باید غرفه دائمی این صنایع دستی را در مرکز کشور تهیه و در اختیار هنرمندان استان قرار گیرد.

 

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی نیز در این بازی با اشاره به ثبت باغ جهانی اکبریه در فهرست آثار جهانی اظهار کرد این بنای تاریخی مربوط به سه دوره مختلف تاریخی است.

 

حسن رمضانی با بیان اینکه در ورودی این باغ موزه فرش راه اندازی شده است، بیان کرد: در این موزه نزدیک به ۵۰ تخته فرش دستبافت تاریخی به نمایش گذاشته شده که یکی از بی‌نظیرترین گنجینه‌های فرش در کشور است.

 

وی، موزه مردم شناسی، باستان شناسی، مفاخر و مشاهیر، نگارخانه را از بخش‌های دیگر این مجموعه دانست.

منبع:مهر

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها