جذب ۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری خارجی در شهرستان خوسف

فرماندار شهرستان خوسف گفت: خوشبختانه این شهرستان در جذب سرمایه گذاری خارجی بسیار موفق بوده و توانسته بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری خارجی جذب کند.

به گزارش “پیام خاوران “،محمد شفیعی در جلسه تدوین سند توسعه روستایی شهرستان که با حضور کارشناسان معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری برگزار شد اظهار داشت: بیش از ۷۰ درصد جمعیت این شهرستان در مناطق روستایی و عشایری ساکن هستند.

فرماندار شهرستان خوسف اظهار داشت: نهضت گازرسانی به روستاهای شهرستان آغاز شده است و به حدود ۵۰ روستا تا پایان سال گازرسانی خواهد شد.

وی افزود: ظرفیت های بالقوه بسیار خوبی در زمینه گردشگری، معادن، کشاورزی و دامداری وجود دارد که می تواند زمینه توسعه و پیشرفت این شهرستان را رقم بزند.

شفیعی ادامه داد: علیرغم اینکه ملاک جمعیت تنها شاخص در بسیاری از توزیع اعتبارات است خوشبختانه این شهرستان در جذب سرمایه گذاری خارجی بسیار موفق بوده  و توانسته بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری خارجی در شهرستان جذب کند.

فرماندار شهرستان خوسف  اظهار داشت: یکی از ظرفیت های این شهرستان احداث نیروگاه های خورشیدی است که بزرگترین نیروگاه خورشیدی استان با ظرفیت ده مگاوات وارد چرخه تولید شده است

 وی  بیان کرد: از سوی دیگر کمیته امدادامام خمینی(ره)نیز جهت در راستای توانسته اقدامات بسیار خوبی انجام داده است.

فرماندار شهرستان خوسف همچنین به بازدید مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان از پروژه های در دست اقدام اداره راهداری  در روستاهای سرچاه عماری، سلم آباد، تقاب، معصوم آباد، سیوجان، نصرآباد، ماژان و خور شهرستان اشاره کرد

شفیعی بیان کرد: این شهرستان با داشتن بیش از ۲۰۰ روستای دارای سکنه، بیشترین پراکندگی جمعیت،  قرارگرفتن در مسیر ترانزیتی در بحث نگهداری راه ها صرفا با اتکا به اعتبارات شهرستانی نمی توان بسیاری از پروژه ها را به سرانجام رساند که نگاه ویژه ای در بحث دریافت اعتبارات ملی می طلبد.

انتهای پیام

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها