رئیس سازمان دامپزشکی کشور:خراسان جنوبی پایلوت مطالعاتی بیماری‌های ملی دام می شود

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: پایلوت مطالعاتی بیماری‌های ملی همچون شتر در خراسان جنوبی با افتتاح وراه اندازی آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی شرق کشور در بیرجند اجرایی می شود.

به گزارش “پیام خاوران “ علیرضا رفیعی پور در در سفر به خراسان جنوبی و بازدید از آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی شرق کشور از افتتاح آن درپنج ماه آینده در صورت تامین اعتبار خبر داد واظهار داشت: بعد از اتمام ساختمان ۱۰ میلیارد تومان تجهیزات و مواد مورد نیاز که از سوی سازمان دامپزشکی کشور تقبل شده تحویل  می شود.

 

وی با بیان اینکه این پروژه در سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه  جزو طرح های اولویت دار خراسان جنوبی است گفت: حدود ۸ تا ۱۰ میلیارد تومان برای اتمام ساختمان این آزمایشگاه مورد نیاز است که پس از مذاکره با استاندار خراسان جنوبی این اعتبار اختصاص داده شده و در ماه‌های آینده اختصاص می یابد.

 

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه حوزه دامپزشکی می‌تواند کمک کننده تجارت مرزی باشد افزود: محصولات دامی که از کشور‌های همجوار وارد کشور می‌شود باید در بحث کیفیت و تایید سلامت، مورد تایید این آزمایشگاه قرار گیرد.

 

رفیعی پور با بیان اینکه خراسان جنوبی در زمینه دامداری به ویژه شتر و دام سبک دارای استعداد خوبی است افزود: در آینده با فراهم کردن زمینه دامداری پررونق در استان، می‌توانیم بستری را برای مهاجرت معکوس از حاشیه شهر‌ها به روستاها ایجاد کنیم.

 

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: در حوزه دارو‌های دام، طیور، زنبورعسل و کرم ابریشم بیش از ۹۵ درصد تولیدات در کشور انجام می‌شود و ما جزو صادر کنندگان دارو هستیم.

 

وی گفت: در دو سال گذشته هیچ همه گیری بیماری در کشور که سبب آسیب به دامداران گردد گزارش نشده است.

 

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها