معاون وزیر صمت خبر داد: سرمایه گذاری ۷۲۵ میلیارد تومانی در فولاد قاینات

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ورئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه تاکنون ۷۲۵ میلیارد تومان در پروژه مهم فولاد قاین سرمایه گذاری شده است گفت: ۴۲۵ میلیارد تومان برای تجهیزات فولاد قاینات در سال جاری اختصاص می یابد.

به گزارش  پایگاه خبری “پیام خاوران “ خداداد غریب پور شامگاه شنبه در جلسه جمع بندی سفر به خراسان جنوبی اظهار داشت: پهنه‌های جدید اکتشافی به پهنه‌های قبلی خراسان جنوبی اضافه شده و سازمان ایمیدرو اکتشافات خوبی در استان انجام داده است.

 

وی گفت: بعد از این اکتشافات به سمت سرمایه گذاری حرکت می‌کنیم و راه دستیابی به معادن شاهکوه و برق رسانی آن در حال انجام است و که برای برق رسانی این معدن ۲۷۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ورئیس هیات عامل ایمیدرو افزود: با محوریت سازمان ایمیدرو تلاش می‌کنیم که مطالعه پروژه برق رسانی در معدن شاهکوه نهبندان انجام شود و سیاست ما در وزارت صمت این است که هر قولی دادیم باید به آن عمل کنیم.

 

غریب پور با بیان اینکه متناسب با ظرفیت ایمیدرو قول می‌دهیم که برق رسانی و اکتشافات انجام دهیم تصریح کرد: تمام اعتبارات پروژه فولاد قاینات نیز تامین شده است و ایمیدرو ۳۰۰ میلیارد تومان آن تعهد داده است.

 

وی ادامه داد: تحریم‌‌ها سبب شده که برخی پروژه‌های با فاینانس خارجی مشکلی در برنامه‌های زمان بندی آن وجود داشته باشد اما در تلاش هستیم این عقب ماندگی را در شرکت فولاد جبران کنیم.

 

راه اندازی پایگاه امداد و نجات معدنی در طبس

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ورئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه مسائل خارجی در بُعد تامین مالی و تجهیزات را حل خواهیم کرد خاطرنشان کرد: طبس ۷۰ درصد ذغال سنگ کشور را تامین می‌کند و به زودی پایگاه امداد و نجات معدنی در شهرستان طبس راه اندازی می‎شود.

 

غریب پور با بیان اینکه شرکت تهیه و تولید موادمعدنی برای ایجاد این پایگاه امداد و نجات و تامین اعتبار آن متعهد شده است اظهار کرد: در معادن کوچک مقیاس نیز به طرح ایجاد برق رسانی هستیم که نیازمند حدود ۱۰ میلیارد تومان اعتبار است.

 

وی با بیان اینکه امروز در معدن طلای هیرد نهبندان واحد سنگ شکنی آن به بهره برداری رسید و گازرسانی آن نیز انجام خواهد شد افزود: ۴۲۵ میلیارد تومان برای  تجهیزات فولاد قاینات در سال جاری داده شده و در مجموع ۷۲۵ میلیارد تومان ظرف پروژه مهم فولاد قاین در استان شده است.

 

رئیس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معاون و صنایع معدنی ایران گفت: در بُعد تجهیزات ایمنی نیز مبلغ ۷ میلیارد تومان هزینه شده که تاکنون ۶۰ درصد آن به طبس داده شده و در بُعد اکتشافات نیز ۴۰ میلیارد تومان پروژه اکتشافی در استان انجام شده است.

 

خراسان جنوبی ظرفیت سرمایه گذاری در زمینه مس دارد

غریب پور تصریح کرد: اکتشافات و ایجاد زیربناها در اولویت سیاست‌های ایمیدرو است و صنایع معدنی باید دو اصل اکتشافات و شناسایی موادمعدنی و ایجاد زیربناها را مدنظر قرار دهند.

 

وی بیان کرد: همچنین هیچگونه مشکلی در زمینه سرمایه گذاری در حوزه مس وجود ندارد و ظرفیت سرمایه گذاری در این حوزه ۱۰۰ درصد آماده است و شرکت ملی مس هفته آینده افزایش سرمایه برای طرح‌های توسعه استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و آذربایجان شرقی خواهد داد و به زودی نیز این ظرفیت در خراسان جنوبی ایجاد می‌شود.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ورئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: معدن طلای هیرد نهبندان در حال حاضر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با قول سرمایه گذار این پروژه ۷ ماه سریع تر از موعد مقرر در مهرماه سال ۹۹ افتتاح می‌شود و به مدار تولید می‌رسد.

 

غریب پور با بیان اینکه ۵۰ درصد استان اکتشاف شده و این آمادگی داریم هر چقدر پهنه استان به ما دهد ما خودمان اکتشاف انجام می‌دهیم تصریح کرد: در حال تدوین طرح جامع سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی کشور هستیم.

انتهای پیام

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها