اختصاصی پیام خاوران| تخلف برخی ادارات استان خراسان جنوبی در توزیع آگهی‌های دولتی

برخی ادارات خراسان جنوبی در توزیع آگهی‌های دولتی تخلف می‌کنند و با وجود ابلاغ اداره کل ارشاد استان در این باره همچنان شاهد این تخلفات ونقض قوانین دولت هستیم.

به گزارش “پیام خاوران “، به رغم ابلاغ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به دستگاه‌های اجرایی استان مبنی بر عدم چاپ اگهی از طریق آن اداره کل، اما برخی ادارات از این بخشنامه سرپیچی وهمچنان مستقیم به روزنامه‌های کشوری که دفتردراستان ندارند وحتی توزیع نمی‌شوند سفارش می‌دهند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی درنامه ای که ۷ دی ماه جاری به شماره  ۱۱۳۳۷ /۹۸/ ۳۱  به مدیران دستگاه‌های اجرایی، فرمانداران، شهرداران، روسای شرکت‌های دولتی و دانشگاه‌ها ابلاغ کرده، آمده است: به استناد بند۵ ماده ۲ قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی وبخشنامه هیات دولت، توزیع آگهی‌های دولتی و تقسیم آن بین جراید از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

 

ناصر نبی زاده در این بخشنامه همچنین تاکید کرده است: در راستای اجرای این قانون دستگاه‌های اجرایی باید تمامی آگهی‌های دولتی را از طریق این اداره کل به نشریات ارسال کنند تا طی مراحل اداری، انتشار آگهی‌های دولتی اقدام شود.

 

در این بخشنامه که رونوشت آن به معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی و ذیحسابان دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده، آمده است: دستگاه‌های اجرایی ۴۸ ساعت قبل از انتشار، آگهی را با ذکر عنوان نشریه پیشنهادی، صفحه مورد نظر، تعداد کادر در خواستی و تاریخ انتشار به این اداره کل ارسال کنند.

 

اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی نیز آگهی‌های دریافتی را به صورت عادلانه بین نشریات توزیع و درسایت جامع رسانه‌ها ثبت و به نشریات ارسال می‌کند.

 

در این میان برخی ادارات و سازمان‌های دولتی استان نه تنها از این بخشنامه درمدت ابلاغ شده سرپیچی و همچنان کار غیرقانونی خود را ادامه می‌دهند که این آگهی‌ها در برخی نشریات که دفتر نمایندگی در استان ندارند و توزیع هم نمی‌شوند مستقیما سفارش و چاپ می‌کنند.

 

لیست ادارات متخلف این موضوع، محفوظ بوده و در صورت تکرار این روند نام آنان افشا و رسانه ای خواهد شد.

 

این موضوع نیز بارها طی مکاتباتی از سوی مسئولان ارشد استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به ادارات اعلام و ابلاغ شده و در این راستا سرپرستان نشریات کشوری در دیدارهای خود با مسئولان بلند پایه استان آن را مطرح و تقاضای رعایت این بخشنامه و توزیع عادلانه آگهی‌ها را دارند، ولی ظاهرا گوش شنوایی برای این مهم از سوی برخی ادارات نیست.

 

این روند در برخی از دستگاه‌های اجرایی به مافیایی تبدیل شده که حتی برخی مدیران کل تاکنون نتوانسته اند در مقابل آن واکنش نشان داده و یا مانع جلوگیری این روند شوند.

 

انتظار می‌رود معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با ورود قاطع و برخورد سریع به این موضوع که سبب رقابت ناسالم ازسوی برخی دستگاه‌های اجرایی استان شده است از تکرار وادامه این روند خلاف قانون و مقررات در برخی ادارات دولتی و منتسب به دولت،جلوگیری کنند.

 

سفارش آگهی خارج از بخشنامه دولت تخلف است

 

مدیرعامل خانه مطبوعات استان خراسان جنوبی در گفت وگو با خبرنگار “پیام خاوران “  با بیان اینکه درجلسات متعدد با مدیران استان این مهم مطرح ومورد تاکید قرارگرفته است اما  برخی ادارات وشرکتهای دولتی ویا وابسته به دولت اگهی های خود را مستقیم وخارج این سامانه وبه صورت آزاد به نمایندگی های مطبوعات خارج استان ویا به روزنامه های که در استان نمایندگی ندارند سفارش وچاپ می کنند که این روند نقض  قوانین دولت است.

 

سمانه سالاری با بیان اینکه براساس بخشنامه اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان،ادارات وسازمانها باید ازطریق این اداره کل و سامانه جامع رسانه ها نسبت به سفارش اگهی اقدام کنند گفت: برخی ادارات همچنان بر خلاف این روش عمل می کند.

 

وی با بیان اینکه در جلسه با استاندار خراسان جنوبی نیز این موضوع مطرح و بر اجرای آن توسط ادارات تاکید شده است بیان کرد: خانه مطبوعات پیگیری برای تحقق این مهم ومعرفی سازمانها وادارات متخلف به استانداری رادر دستور کار دارد.

 

مدیرعامل خانه مطبوعات استان خراسان جنوبی بیان کرد: مطبوعات ورسانه های استان اهم از استانی وکشوری ،خبرگزاری ها وپایگاههای خبری همکاری ارزشمندی درانتشاروانعکاس اخبار ادارات وسازمانها داشته ودارند وانتظار می رود ادارات وسازمانها نیز همکاری متقابل در این راستاداشته باشند.

 

ادارات از ظرفیت رسانه‌های استان استفاده کنند

 

معاون فرهنگی  ورسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در  گفت وگو با خبرنگار “پیام خاوران “ اظهار کرد: در راستای رفع این مشکل اداره فرهنگ و ارشاد استان با استانداری نیز مکاتبه‌ای انجام داده است که این کار باید به صورت کاملا قانونی انجام شود.

 

محمود رمضانی با بیان اینکه وظیفه ما برخورد نیست بلکه تنها می‌توانیم تذکر بدهیم، ادامه داد: استانداری خراسان جنوبی نظر مثبتی بر روی رسانه‌های استان دارد و آنها نیز تاکید دارند که در این رابطه قانون باید رعایت شود.

 

وی با بیان اینکه کار این ادارات تخلف است و ذیحسابان که این امر را می‌دانند و امضا می‌کنند نیز تخلف انجام می‌دهند، گفت: باید لیست ادارات متخلف در این راستا در اختیار اداره کل ارشاد و استانداری قرار بگیرد.

 

معاون فرهنگی ورسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در بحث رسانه‌ها کمبودی در استان وجود ندارد، افزود: ۱۲۰ پایگاه خبری و نشریه و۵۰ نمایندگی خبرگزاری‌ و نشریات متفاوت دراستان فعالیت می‌کنند که این تعداد نشان از این دارد که ظرفیت بالایی در راستای چاپ آگهی ادارات وجود دارد‌.

 

رمضانی با اشاره به اینکه تخلف ادارات در این زمینه هیچگونه توجیهی ندارد، خاطرنشان کرد: خراسان جنوبی حرف زیادی برای گفتن دارد و از استان‌های پیشرو است و باید در این راستا از ظرفیت استان خود بهره بگیریم.

 

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها