مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (س) در توسعه معادن خراسان جنوبی

تفاهم نامه همکاری استانداری خراسان جنوبی و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (س)برای همکاری در توسعه استان خراسان جنوبی به امضا رسید.

به گزارش ” پیام خاوران “، با امضای این تفاهم نامه، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (س) متعهد شده در زمینه مطالعات، اکتشاف و فرآوری محصولات معدنی در راستای توسعه استان همکاری کند.

بنا به مفاد این تفاهم نامه؛ قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (س) در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه بخش صنعت و معدن و اجرای سند چشم انداز ۱۴۰۴ به عنوان راهکاری برای ارتقاء اقتصادی و ضرورت ایجاد ارزش افزوده و افزایش اشتغال در بخش صنعت و معدن و به منظور بهره‌گیری از تمام ظرفیت داخلی برای پیشبرد و توسعه پایدار استان همکاری می کند.

استاندار خراسان جنوبی در آیین امضای این تفاهم نامه با اشاره به وضعیت ذخایر معدنی غنی استان، از تمرکز دولت در سالهای اخیر برای مطالعات و اکتشافات پهنه های معدنی گفت : در پی مطالعات صورت گرفته و شناسایی پهنه های بسیار مطلوب مواد معدنی، سرمایه گذاری های خوبی برای بهره برداری از این ظرفیت ها توسط سازمان های وابسته به دولت و بخش خصوصی در استان انجام شده است.

وی با تأکید بر تجربه و توانمندی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (س) در زمینه های مختلف، خاطرنشان کرد: با امضای این تفاهم نامه زمینه حضور و فعالیت هر چه بیشتر قرارگاه در استان فراهم تر می شود.

معتمدیان بیان کرد: مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (س) در مطالعات، اکتشاف و فرآوری محصولات معدنی می تواند به رشد و توسعه استان کمک کند.

استاندار خراسان جنوبی اظهار امیدواری کرد؛ با استفاده از ظرفیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (س) در سال جهش تولید، شاهد رونق اشتغال و تولید در استان باشیم.

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء (س) نیز در این مراسم، خراسان جنوبی را از مستعدترین استان ها به لحاظ ظرفیت های مختلف خواند.

سردار سعید محمد با اشاره به پتانسیل های حمل و نقل، کشاورزی، زیرساخت های شهری، صنعت و معدن خراسان جنوبی، از استقبال قرارگاه از پیشنهاد همکاری در حوزه های معدنی استان گفت.

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها