گامی برای همدلی و همگرایی در خراسان جنوبی

نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس دهم و منتخبان مردم در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به میزبانی استاندار گرد هم آمدند تا در آستانه گشایش مجلس یازدهم درباره موضوعات مختلف تبادل نظر کنند.

به گزارش “پیام خاوران ”  نمایندگان دوره دهم و منتخبان دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی با محمدصادق معتمدیان دیدار صمیمی داشتند.

نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، همراهی و همدلی و همگرایی را از جمله بزرگترین ویژگی‌های نمایندگان به ویژه در دوره ۱۸ ماهه حضور معتمدیان در استان عنوان کردند.

آنان با اشاره به اینکه خوشبختانه فاصله‌ای بین نمایندگان و مدیران ارشد استان وجود ندارد خاطرنشان کردند: در شرایط اقتصادی کشور اقدامات چشمگیری در استان صورت گرفته که قابل تحسین است.

تقدیر از برگزاری انتخابات سالم و تشکر از اقدامات توسعه‌ای صورت گرفته از سوی استاندار در استان و همچنین تشریح اقدامات انجام شده در دوره حضور نمایندگان استان در مجلس دهم از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود.

نمایندگان استان همچنین خواستار پیگیری اقدامات با نگاه همگرایی و انسجام تا حصول نتیجه شدند.

استاندار خراسان جنوبی نیز در این دیدار بر همدلی و همگرایی نمایندگان تاکید کرد و گفت: استفاده از تجربیات و ظرفیت نمایندگان سابق می‌تواند در رفع مشکلات استان موثر باشد.

معتمدیان همدلی و همزبانی مدیران دستگاه‌های اجرایی و نمایندگان را شرط لازم برای پیشرفت و توسعه استان عنوان کرد.

مردم خراسان جنوبی با مشارکت بیش از ۶۶ درصدی در دوم اسفند ۹۸ در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف «حسین خسروی اسفزار» ، حوزه انتخابیه فردوس، طبس، سرایان و بشرویه حجت الاسلام «مجید نصیرایی» ، حوزه انتخابیه قاینات و زیرکوه «سلمان اسحاقی» و در حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه «مصطفی نخعی» را به عنوان منتخبان جدید خود در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزیدند.

هر چهار نماینده اولین بار در حوزه‌های انتخابیه خود از سوی مردم انتخاب شدند و هیچ یک از نمایندگان دوره قبلی مجلس در مجلس یازدهم حضور ندارند، با این وجود نشستن همه آنان دور یک میز به میزبانی نماینده عالی دولت در استان نشانه خوبی از اجماع برای هم‌افزایی و استفاده از همه ظرفیت‌ها برای توسعه و محرومیت‌زدایی در استانی پرظرفیت ولی کمتر توسعه یافته مانند خراسان جنوبی است.

این راهبرد را مدیریت عالی استان در ۲ سال اخیر دنبال کرده و روند اقدامات توسعه‌ای و رفع موانع را در خراسان جنوبی شتاب بخشیده است.

چنانکه استاندار تعامل با نمایندگان جدید مردم در مجلس شورای اسلامی را در دستور کار قرار داده، بر بهره‌گیری از تجربیات و ظرفیت نمایندگان سابق نیز تاکید کرده است.

خراسان جنوبی در سال گذشته به لحاظ اختصاص اعتبارات در حوزه‌های مختلف عمرانی و زیرساختی و اجرای طرح‌هایی که سال‌ها مورد انتظار مردم منطقه بوده، با توجه ویژه دولت و مسوولان کشوری به این استان جهش کم‌سابقه داشت برای نمونه اعتبارات حوزه راه نسبت به سال ۹۷ بیش از چهار برابر شد.

همدلی و همگرایی سیاسی یکی از لوازم پیشرفت برنامه‌ها و توسعه همه جانبه در مناطق مختلف کشور به ویژه استان مرزی خراسان جنوبی است که امید می‌رود با آغاز به کار مجلس یازدهم از هفتم خرداد امسال، این روند تقویت شود.

استان خراسان جنوبی چهار کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد و براساس اطلاعات ستاد انتخابات کشور، به لحاظ میزان مشارکت مردم در انتخابات مجلس یازدهم با ۶۶.۱۳ درصد در جایگاه دوم کشور قرار گرفت.

منبع:ایرنا

انتهای پیام /

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها