فتح خرمشهر بطلان سحر استکبار بود

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه فتح خرمشهر بطلان سحر استکبار بود، گفت: امیدوارم ویروس منحوس استکباری در هر قالب اروپایی، آمریکایی، صهیونیستی برداشته شود تا انسان جایگاه خودش را پیدا کند.

به گزارش “پیام خاوران “، آیت الله «سید علیرضا عبادی» صبح امروز (۳ خرداد) در جمع پرسنل تیپ مردم پایه سپاه انصارالرضا علیه السلام استان که به مناسبت سالروز فتح خرمشهر برگزار شد، اظهار کرد: فتح خرمشهر، تنها یک فتح نبود بلکه بطلان و سحر استکبار را به زیر پا گذاشت.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه موجب ننگ جوامع بشری آن است که بعد از ۲ جنگ بین المللی که غربی‌ها بر جهان تحمیل کردند حکومت بی منطق‌ها و وحشی ها در سطح جهان و هم در جای جای کشورها به وقوع پیوست، افزود: در جنگ جهانی اول و دوم میلیون‌ها انسان را کشتند و آواره و دچار گرسنگی و بیماری کردند و عناصری نابابی هم بر مردم در منطقه های مختلف تسلط پیدا کردند، آنقدر ترس و وحشت جامعه بشری را گرفت که همه چیز را از جمله خود را فراموش کرد و از آن پس حکومت، حکومت باج سبیل بود.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه بعد از جریانات جنگ‌های جهانی و سلطه عامل استعمار اروپایی رضاخان بی‌سواد و بی منطق، ملاحظه می کنید که سرنوشت ایران را یک چنین فردی رقم می‌زد، ادامه داد: وقتی شرایط خاصی پیش آمد و شاه فرار کرد تنها شعبان بی‌مخ یک لات خیابانی شرایط را به گونه‌ای رقم زد که آن عامل استعمار مجدد به ایران برگشت، حالا در داخل این کشور مخصوصا در تهران برای قشرهای مختلف کافی بود که شعبان بی‌مخ دستش را به سبیلش بکشد و باج بگیرد؛ مگر کسی می توانست حرف بزند.

وی بیان کرد: روزی یک جوان غیرتمند برخلاف این شرایط موجود در مقابل شعبان بی‌مخ ایستاد و سیلی محکمی بر صورت او زد و از فردای آن روز تمام پشم شعبان بی‌مخ ریخت؛ حالا همین نمونه را شما در سطح جهان ملاحظه کنید کشورهای غربی با سوء استفاده از حالت روانی و ترس و وحشتی که بر مردم حاکم بود، فقط از دنیا باج می گرفتند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه بعد از جنگ جهانی دوم تا امروز، آمریکا در ۵۰ کشور مختلف دخالت کرده است، افزود: آمریکا هرکجا بر خلاف میلش بوده نیز یک برنامه تبلیغاتی و روانی به راه انداخته و با فرستادن ناوهای خود به سمت آن کشور حکومت هایشان را تغییر داده است.

آیت الله عبادی تاکید کرد: فتح خرمشهر بطلان سحر استکبار بود، یعنی بر دوران استعمارگری استعمارگران خاتمه داد.

وی ادامه داد: در دفاع مقدس، تنها یک کشور یا یک صدام و حزب بعث با ما در جنگ نبود بلکه کل دنیا در خدمت صدام بودند و با انواع جنایات، صدام را حمایت می کردند.

آیت الله عبادی بیان کرد: دنیای استکبار همه ی سرمایه های خود را گذاشت تا خرمشهر را برای خود نگه دارد و موانع طبیعی، نظامی، نیروی انسانی، تسلیحاتی و.. آن را به عنوان یک طلسم ناشکستنی تعریف می کردند، اما وقتی نیروهای باایمان، انقلابی، مسلمان و مومن آن طلسم را شکستند، سحر استکبار را باطل کردند و به ملت های جهان جان دوباره دادند.

نماینده مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه پس از فتح خرمشهر، شرایط به گونه ای دیگر رقم خورد، گفت: دشمنان در یک کشور بین طیف های مختلف و در چند کشور بین مرزها، اختلاق ایجاد می کنند و نیروهای مردمی را به وسیله ی خودشان خنثی می کنند و وقتی راه هموار شد، ورود پیدا می کنند.

وی عنوان کرد: امروز یک عده دزد بین الملل، اشغالگر و غاصب قدس، به پشتیبانی همین کشورهای به اصطلاح متمدن اما بدتر از هر وحشی، هر ظلمی را انجام می دهند و آن را توجیه می کنند.

آیت الله عبادی تصریح کرد: طلسمی که در خرمشهر شکست، طلسم ناباوری بود و بطلان آن طلسم، طلسم باور ما می توانیم بود.

امام جمعه بیرجند افزود: ارتش پرادعای رژیم صهیونیستی که در عرض ۶ روز در جنگ با برخی از کشورهای عربی پیروز شده بود امروز نه در مقابل یک کشور، بلکه در مقابل یک شهرستان به نام غزه چنان به شکست وادار می شود که ادعایش خفه می شود، اینها آثار فتح خرمشهر است.

وی با بیان اینکه فتح خرمشهر فتح خاک نیست، مطرح کرد: امروز زمینه ها روز به روز برای منطق، برهان، حکمت و فلسفه ی حکومت و اجرای عدل فراهم می گردد.

آیت الله عبادی بیان کرد: امروز مشاهده می کنید که کشورهای اروپایی و آمریکای پرادعا نه تنها در چشم ملت های سراسر جهان، بلکه در چشم مردم خودشان هم هیچ ارزشی ندارند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی که آن همه از نظر نظامی، قدرت های علمی، بهداشت، درمان، فرهنگ و … پز می دادند امروز می بینید که در چه شرایطی قرار گرفته اند.

وی گفت: یقین بدانید که دنیا به نحو دیگری رقم خواهد خورد و انسان ها خودشان را باور خواهند کرد و ملت ها بر اساس عقل، وجدان و عدالت طلبی به هم خواهند پیوست و ناشایسته ها را کنار خواهند زد و وحدتی بر اساس وجدان، دین و وحی حاصل خواهد شد که زمینه سازی ظهور حضرت مهدی صاحب الزمان(عج)خواهد بود.

آیت الله عبادی ادامه داد: با ظهور حضرت مهدی(عج) به این دوران پست، بی منطق و حکومت لات ها و ستمگری ها خاتمه داده خواهد شد و خوشا به حال شما که همواره در خط مقدم برای مردم جهان سنگر به سنگر پیش می روید.

امام جمعه بیرجند افزود: پیروزی آینده که پیروی حق، عدل و منطق است، مال شما است و خدا کند که ویروس منحوس استکباری در هر قالب اروپایی، آمریکایی، صهیونیست و هر گروه و حزبی که دیده و فکرشان دنباله روی این فکر پست است از میان برداشته شود تا انسان جایگاه خودش را پیدا کند.

منبع:شبستان

انتهای پیام /

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها