۸۹ هزار بسته معیشتی ‌بین اقشار آسیب پذیر از کرونا در خراسان جنوبی توزیع شد

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: از آغاز رزمایش مواسات تاکنون ۸۹ هزار بسته معیشتی در بین اقشار آسیب پذیر از بیماری کرونا در استان توزیع شده و علاوه بر بسته‌های توزیع شده کمک‌های نقدی و غیر نقدی بالغ بر ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده است.

به گزارش “پیام خاوران “ ، مهدی هنری صبح امروز در حاشیه مراسم رزمایش کمک مومنانه بسیج دانش آموزی شهرستان بیرجند اظهار داشت: از ابتدای شروع رزمایش مواسات و کمک مومنانه در استان با همکاری همه مردم استان، نهادهای حاکمیتی، استانداری و دستگاه‌های اجرایی استان، سپاه و بسیج، موسسات خیریه و گروه‌های مردم نهاد و گروه‌های جهادی تا روز جمعه دوم خردادماه بیش از ۸۹ هزار بسته معیشتی در بین اقشار آسیب‌پذیر از بیماری کرونا در سطح استان توزیع شد.

وی با بیان اینکه که ارزش ریالی کمک‌های توزیع شده ۱۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است افزود: مازاد بر بسته‌های توزیع شده جمع کمک‌های نقدی و غیرنقدی استان بالغ بر ۳ میلیارد و دویست میلیون تومان بوده است.

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: با توجه به تعطیلی بخش قابل توجهی از کسب و کارها به واسطه بیماری کرونا و در راستای رزمایش بخشش اجاره بها در برنامه مردم بوده که با کمک خیرین تاکنون اجاره بیش از ۱۱۰۰ واحد تجاری در استان به ارزش ریالی ۷۵۰ میلیون تومان بخشیده شده است.

هنری عنوان کرد: در زمینه پرداخت وام به مشاغل آسیب دیده از کرونا توسط خیرین نیز بیش از ۸۲ فقره وام قرض‌الحسنه به مبلغ ۲۹۰ میلیون تومان به صورت مردمی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در زمینه پخت غذای گرم نیز با کمک کمیته امداد و سایر خیرین و هیئت‌های مذهبی حدود ۲۶۰ هزار پرس غذای گرم به ارزش ریالی ۲ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان در بین محرومین و آسیب دیدگان کرونا توزیع شده است.

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی افزود: مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه روز چهارشنبه ۷ خرداد ماه به صورت سراسری در استان برگزار می‌شود.

هنری بیان کرد: رزمایش سراسری کمک مومنانه برای کمک و خدمت رسانی به نیازمندان و اقشار آسیب دیده از بیماری کرونا و افرادی که مشاغل خود را از دست داده‌اند با محوریت پایگاه‌های مقاومت بسیج همزمان در سراسر کشور در استان نیز آغاز شده است.

وی یاداور شد: هم استانی‌ها از همان آغاز رزمایش کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را در سراسر استان در روستاها و شهرها به پایگاه‌های مقاومت بسیج حوزه‌ها و رده‌های مختلف سپاه و اقشار بسیج در سطح استان تحویل دادند.

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی با بیان اینکه  اقلام و کمک‌های نقدی جمع آوری شده در هر محل یا منطقه در همان منطقه جغرافیایی توزیع شد افزود: در ستادهای استانی و شهرستانی رزمایش نیز هماهنگی بین توزیع اقلام و بسته‌ها بین مناطق ضعیف‌تر انجام شد و نخستین اقدام پایگاه‌های بسیج شناسایی خانواده‌های نیازمند و آسیب دیده از کرونا در روستاها و شهرها و تهیه بانک اطلاعاتی جامع بوده که با توجه به اشراف کامل پایگاه‌های بسیج به مردم روستا و محله با همکاری مجموعه‌های موجود در مساجد با محوریت مساجد تهیه شد.

هنری تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه‌های این رزمایش شناسایی حامیان مالی برای افراد مدنظر و اتصال آنها به همدیگر برای پشتیبانی مالی مداوم از خانواده تا رفع کامل مشکلات ناشی از این بیماری  بود.  یکی از موضوعات مهم این رزمایش شرکت همه اقشار مردم با هر میزان توانایی کمک در این طرح بوده که باعث ترویج فرهنگ انفاق در جامعه شد.

منبع:تسنیم

انتهای پیام /

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها