برقراری مجدد پروازهای مشهد ـ بیرجند و بلعکس

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی گفت: پروازهای هواپیمایی ایران ایر در مسیر مشهد-بیرجند-مشهد که پیش از این به دستور ستاد مقابله با بیماری کرونا لغو شده بود مجدداً برقرار شد.

به گزارش “پیام خاوران “ ، عظیم طهماسبی صبح امروز با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پروازهای هواپیمایی ایران ایر از نهم فروردین بر اساس تصمیم ستاد مقابله با بیماری کرونا تا اول اردیبهشت لغو شد که پروازهای تهران-بیرجند-تهران از ۲۰ فروردین برقرار شد و از امروز سوم خرداد ماه نیز فرودگاه بیرجند میزبان پروازهای مشهد-بیرجند-مشهد خواهد بود.

وی گفت: در برنامه تابستانی تعداد ۴ پرواز در طول هفته درمسیر یاد شده توسط هواپیمایی ایران ایر برقرار خواهد بود که پرواز یکشنبه ساعت ۱۸:۵۰ از بیرجند به سمت مشهد پرواز و ساعت ۲۰:۳۰ از فرودگاه مشهد به سمت فرودگاه بیرجند حرکت خواهد کرد و پرواز چهارشنبه ساعت ۱۷:۴۵ از بیرجند به سمت مشهد پرواز و ساعت ۱۹:۳۵ از فرودگاه مشهد به سمت فرودگاه بیرجند حرکت خواهد کرد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی افزود: پرواز چهارشنبه هواپیمایی آتا در مسیر تهران-بیرجند-تهران نیز با مجوز  ستاد مقابله با کرونا مجدداً از اول خرداد ماه برقرار شده که این پرواز نیز چهارشنبه ساعت ۵:۳۵ از تهران آغاز ساعت ۷:۰۵ وارد فرودگاه بیرجند شده و ساعت ۸:۰۰ بیرجند را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.

طهماسبی بیان کرد: در حال رایزنی برای تغییر ساعات برنامه پروازی فعلی فرودگاه بیرجند جهت استفاده هرچه بهتر مردم شریف استان هستیم.

وی عنوان کرد: هواپیمایی ماهان پرواز روزهای پنج شنبه در مسیر تهران-بیرجند-تهران را به دلایل مشکلات موجود لغو کرده که به زودی یک پرواز در روز و مسیر یاد شده توسط ایرلاین دیگر به مجموع پروازهای مرکز استان افزوده خواهد شد و با توجه به تعداد ۲۸ پرواز طی هفته در فرودگاه بیرجند هیچ یک از ایام هفته بدون پرواز نخواهیم بود و پیش بینی می‌کنیم ظرفیت ایجاد شده پاسخگوی نیاز استان باشد.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی اظهار داشت: پس از مکاتبات و رایزنی‌های بسیار با یکی از شرکت‌های هواپیمایی کشور جهت برقراری مسیرهای جدید پروازی به توافق رسیدیم و شرکت مربوطه در حال بررسی پیشنهادات این اداره کل است.

وی اظهار امیدواری کرد در آینده‌ای نه چندان دور شاهد برقراری مسیرهای  جدید پروازی به مرکز استان باشیم.

 

انتهای پیام/

 

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها