۱۰۰۰ هکتار گلخانه در استان خراسان جنوبی ایجاد می شود

استاندار خراسان جنوبی گفت:براساس تفاهم نامه منعقده با معاون اول رئیس جمهور در مهرماه سال گذشته، استان برای اجرای هزار هکتار گلخانه طی ۳ سال آینده آمادگی دارد.

به گزارش ” پیام خاوران”، محمدصادق معتمدیان شامگاه سه شنبه در دیدار با مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های کشاورزی کشور در بیرجند اظهار داشت:هدف از اجرای هزار هکتار گلخانه در سطح استان این است که مردم به درآمد برسند وسرمایه گذاری مردم در این پروژه، ضمن تثبیت اشتغال، درآمد پایداری را نیز به همراه دارد.

وی با بیان اینکه استان خراسان جنوبی برای اجرای هر چه سریعتر این پروژه، طی ۶-۷ ماه گذشته، اقدامات قابل توجه ای انجام داده است افزود: شناسایی اراضی مستعد، تأمین زیرساخت ها، تخصیص آب و پرداخت تسهیلات از مهمترین کارهایی است که انجام شده است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه رویکرد اصلی استان در اجرای پروژه های گلخانه ای، توانمندسازی مردم است تصریح کرد: این اقدامات در راستای ترغیب مردم به سرمایه گذاری و حمایت از سرمایه گذاران در این پروژه دنبال شده و به نتیجه رسیده است.

وی با اشاره به این که فراخوان جذب سرمایه گذار برای استفاده از این ظرفیت به زودی منتشر می شود، تأکید کرد: فرمانداران مکلفند نسبت به ارائه این فراخوان و جذب سرمایه گذاران بومی برای بهره‌برداری از این امکانات و سرمایه گذاری در پروژه های گلخانه ای اقدام کنند.

معتمدیان بیان کرد: براساس تفاهم نامه منعقده با معاون اول رئیس جمهور در مهرماه سال گذشته، استان برای اجرای هزار هکتار گلخانه طی ۳ سال آینده اعلام آمادگی کرده است.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: از مجموع این هزار هکتار، ۱۵۰ هکتار برای ایجاد بارگاه زرشک، ۱۰۰ هکتار برای ایجاد مجتمع های دامپروری، ۵۰ هکتار برای ایجاد استخر پرورش شیلات و آبزیان و مابقی برای ایجاد مجتمع های گلخانه ای تعيين شده است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای کشاورزی کشور نیز در این دیدار با تأکید بر جد و جهد استان خراسان جنوبی برای اجرای این پروژه گفت: احداث این حجم گلخانه درحد انقلابی برای استان است.

منصوری با اشاره به اینکه این پروژه، چهره استان را دگرگون می کند،خاطرنشان کرد : تأثیرات این پروژه را مردم امسال و سال آینده  خواهند دید.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها