۸۸ میلیون دلار کالا از مرز ماهیرود صادر شد

مدیرکل گمرکات خراسان‌جنوبی گفت: ۸۸ میلیون دلار کالا طی دو ماه فروردین و اردیبهشت ۹۹ از مرز ماهیرود صادر شده است.

به گزارش “پیام خاوران “ محمد علی خاشی اظهار کرد: طی دو ماه فروردین و اردیبهشت سال جاری میزان صادرات از مرز ماهیرود نسبت به مدت مشابه در سال قبل دو برابر افزایش داشته است.

مدیرکل گمرکات خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: این افزایش حجم صادرات از مرز ماهیرود نشان می‌دهد که شیوع کرونا بر روند صادرات از استان هیچ گونه تأثیر معکوسی نداشته است و طبق گفته استاندار خراسان‌جنوبی حتی برای یک روز نیز مرز ماهیرود تعطیل نبوده است.

خاشی با اشاره به اینکه حجم صادرات از مرز ماهیرود در دو ماه فروردین و اردیبهشت ۹۹ بیش از ۸۸ میلیون دلار بوده است، ادامه‌داد: از نظر وزنی نیز میزان صادرات از مرز ماهیرود در این دو ماه ۴۷۹ هزار و ۴۹۳ تن بوده است.

وی در زمینه کشورهای مقصد کالاهای صادراتی خراسان‌جنوبی گفت: در این دو ماه کالاها به پنج کشور ترکیه، عراق، افغانستان، تایوان و جمهوری آذربایجان صادر شده است.

مدیرکل ‘گمرکات خراسان‌جنوبی با بیان اینکه بیشترین کالای صادراتی از خراسان‌جنوبی سیمان بوده است، اظهار کرد: تره بار، انواع مشتقات نفتی، تخم مرغ، جوجه یک روزه، کاش، سرامیک و انواع آهن آلات از دیگر کالاهای صادراتی از مرز استان بوده است.

خاشی یادآور شد: ۲۰ میلیون و ۴۸۷ هزار دلار از این صادرات مربوط به کالاهای تولیدی استان و ۶۷ میلیون و ۶۷۴ هزار دلار نیز مربوط به کالاهای تولیدی سایر استان‌ها است که از گمرکات خراسان جنوبی صادر شده است.

منبع:مهر

انتهای پیام /

 

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها