بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۴ پروژه صنعت آب و برق در خراسان جنوبی با حضور وزیر نیرو

رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب وبرق استان خراسان جنوبی گفت:چهار پروژه صنعت آب و برق با اعتبار ۱۲۲۶میلیارد تومان فردا و در پنجمین هفته از پویش #هر هفته_الف_ب_ایران در سفر وزیر نیرو به خراسان جنوبی افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

مهندس مهدی دادگر  در گفت وگو با خبرنگار ” پیام خاوران “ اظهار داشت: در سفر روز شنبه دکتر رضا اردکانیان  وزیر نیرو  به استان خراسان جنوبی، ۳ پروژه سد “سیاهو”، آبرسانی به شهر “درمیان” و روستاهای منطقه و طرح‌های آبرسانی به ۱۵ روستای استان افتتاح می‌شود و عملیات اجرایی نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی منطقه “سربیشه” نیز کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی بیان کرد: عملیات احداث سد سیاهو در سربیشه، با اعتبار ۸۰ میلیارد تومان به منظور مهار، کنترل و ذخیره‌سازی جریان پایه و سیلاب‌های فصلی و تنظیم آن برای تامین آب کشاورزی با ایجاد ۴۵۰ هکتار اراضی مدرن شبکه آبیاری و زهکشی احداث شده است.

رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب وبرق خراسان جنوبی گفت: فردا همچنین عملیات اجرایی آبرسانی به شهر درمیان و روستاهای منطقه نیز با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان و پروژه آبرسانی به ۱۵ روستا در سطح استان با اعتبار ۱۱ میلیارد تومان افتتاح می شود.

مهندس دادگر خاطر نشان کرد: در این سفر، عملیات اجرایی ساخت نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی منطقه سربیشه در شهرستان “درح” هم با ۷۰ میلیون یورو (معادل ۱۱۲۰ میلیارد تومان) آغاز می‌شود؛ این نیروگاه شامل ۲۰ واحد توربین ۲.۵ مگاواتی است که عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها