تعطیلی مراسم جشن تولد و عروسی‌ها در خراسان جنوبی

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: تا اطلاع ثانوی تمامی مراکز بومگردی، پذیرش مسافر در هتلها، استخرها و برگزاری هرگونه جشن تولد و عروسی در تالارهای استان ممنوع است.

به گزارش “پیام خاوران “ ، مرتضی عربی در حاشیه ستاد مبارزه با ویروس کرونا از تعطیلی جشن عروسی و تولد در تالارها و مراکز بوم گردی خبر داد و اظهار داشت: به استناد مصوبه ستاد ملی پیشگیری و مبارزه با کرونا و جلسه فوق العاده استانی از روز گذشته تا اطلاع ثانوی همه مراکز بوم گردی باید تعطیل و با نصب بنر و پارچه در این باره اطلاع رسانی شود.

 

وی گفت: علاوه بر این استخرهای عمومی، مجتمع‌های آب درمانی و گردشگری سلامت و هتل‌ها نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی افزود: برگزاری هر گونه مراسم و با هر عنوان از جمله عروسی و جشن تولد در تالارها ممنوع است و پذیرش تور و مسافر گروهی با هر عنوان در هتل، مهمانپذیر، مجتمع‌های گردشگری و دیگر مراکز اقامتی ممنوع است و در صورت مشاهده بدون اغماض واحد خاطی تعطیل و پلمب می‌شود.

 

عربی اظهارداشت: برگزاری تورهای داخلی و خارجی توسط دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری یا راهنمایان گردشگری و لیدرهای محلی مجاز نیست.

 

وی بیان کرد: عرضه قلیان در سفره خانه‌های سنتی و دیگر مراکز تحت پوشش نیز ممنوع است و در صورت مشاهده ضمن تعطیلی واحد، وسایل و ابزار آن جمع آوری می‌شود.

 

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی عنوان کرد: تا اطلاع ثانوی به استناد مصوبه ستادملی پیشگیری و مبارزه با کرونا و جلسه فوق العاده استانی تمام مراکز بوم گردی باید تعطیل و با بنر و وپارچه اطلاع رسانی شود.

بیشتر بخوانید   برنامه‌های روز دانشجو در خراسان جنوبی غیرحضوری برگزار می‌شود

 

عربی بیان کرد: پذیرش مسافر انفرادی در هتل‌ها با رعایت دقیق مقررات بهداشتی و داشتن مواد ضدعفونی کننده و استانداردهای بهداشت محیط خواهد بود و تمامی مدیران ادارات و دفاتر نمایندگی مکلف و موظف هستند ضمن مکاتبه و ابلاغ با همراهی تیم نظارتی نسبت به بازدیدهای مستمر و اجرای موارد ابلاغی به فوریت اقدام کنند.

 

آمادگی کامل ادار‌ه کل ورزش و جوانان استان برای مبارزه با کرونا

 

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی نیز از آمادگی کامل برای همکاری با ستاد پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: به منظور حفظ سلامت ورزشکاران، مربیان و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا ویروس، تمامی اماکن ورزشی، باشگاه‌های دولتی، خصوصی و استخرهایی که تحت نظارت اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان جنوبی و سایر دستگاه‌ها در سراسر استان هستند تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

 

عزیزی افزود: آمادگی کامل داریم حسب دستور استاندار  خراسان جنوبی با همکاری همه جانبه و بسیج جامعه ورزش و جوانان استان تمام اماکن ورزشی را در اختیار ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا قرار دهیم.

 

وی بیان کرد: بسیج همه جانبه تمامی ظرفیت‌های موجود در ورزش و جوانان استان، هیئت‌های ورزشی، سازمان‌های مردم نهاد و در اختیار گذاشتن اماکن ورزشی در راستای کمک به ستاد پیشیگیری از شیوع و کنترل ویروس کرونا آمادگی کامل دارند و سازمان‌های مردم نهاد جوانان استان، در راستای ارتقای بهداشت فردی و روانی جامعه، با همکاری سایر دستگاه‌ها اقدامات و آموزش‌های پیشگیری از کرونا ویروس را آغاز کرده است.

 

برخورد جدی با منتشرکنندگان اخبار کذب کرونا

 

بیشتر بخوانید   هم بخش خصوصی از اشتغال خراسان جنوبی چقدر است؟

رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی نیز با بیان اینکه در روزهای گذشته بستر فضای مجازی در استان شاهد انتشار اخبار دروغ و شایعات مختلفی برای ویروس کرونا است گفت: افرادی که شایعات و اخبار کذب را بدون اینکه از صحت موضوع اطلاع پیدا کنند را منتشر می‌کنند این اقدام جرم است.

 

سرهنگ محمدپور افزود: تاکنون پلیس با تعدادی از افرادی که در فضای مجازی برای کرونا شایعات رقم زدند برخورد کرده و عده ای هم دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

 

وی با اشاره به اینکه با افزایش تقاضای مردم در زمینه خرید ماسک و اقلام بهداشتی برخی فرصت طلبی کرده و از طریق فضای مجازی اقدام به عرضه و فروش این اقلام می‌کنند افزود: فروش و عرضه انواع دارو‌ها و لوازم بهداشتی باید از طریق داروخانه‌ها و مراکز مجاز باشد.

 

رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی از کلاهبرداری برخی به بهانه کرونا خبر داد و گفت: هر چیزی تحت عنوان تست کرونا در منزل با نامه جعلی از وزارت بهداشت کلاهبرداری است و مردم در این زمینه باید هوشمندانه عمل کنند و چنانچه وزارت بهداشت برنامه‌ایی در زمینه غربالگری و یا اینگونه اقدامات داشته باشد حتما از طریق رسانه ملی اطلاع رسانی و مشخصات تیم‌ها و گروه‌های این برنامه را به مردم اعلام خواهد کرد.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها