ممنوعیت ورود به اماکن گردشگری خراسان جنوبی ادامه دارد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: ممنوعیت ورود به تفرجگاه‌ها و اماکن گردشگری و تاریخی استان برقرار است و اجازه اسکان و تجمع در این مکان‌ها داده نمی‌شود.

به گزارش “پیام خاوران “ حسن رمضانی با اشاره به ورود برخی شهروندان به تفرجگاه بند دره شهر بیرجند بیان کرد: این مکان گردشگری محصور نیست که بتوانیم از ورود به آن جلوگیری کنیم زیرا برخی روستاها در این منطقه هستند که افراد به ناچار باید تردد داشته باشند اما بنا به دستور فرماندار بیرجند ورود به این مکان هم ممنوع است.

وی بسته شدن مسیر ورودی به بند دره را تنها راه حل ممکن برای جلوگیری از ورود به آن عنوان کرد و گفت: متولی این اقدام میراث فرهنگی نیست.

وی اضافه کرد: تمامی اماکن تاریخی و موزه‌های استان نیز همچنان تعطیل است و هیچ فردی اجازه ورود به این اماکن را ندارد.

فرماندار بیرجند دوشنبه هشتم اردیبهشت گفت: با توجه به اهمیت رعایت فاصله ‌گذاری اجتماعی هر گونه تجمع در اماکن عمومی این شهرستان ممنوع است.

علی ناصری افزود: اسکان و اقامت در اماکن گردشگری و تجمع در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها همچنان ممنوع است و اگر مردم رعایت نکنند ممکن است ممنوعیت‌های قبل دوباره اعمال شود.

وی درباره اقامت مسافران که در حواشی خیابان‌ها یا پارک‌ها چادر برپا می‌کنند بیان کرد: ممنوعیتی برای استراحت مسافران وجود ندارد اما اگر این اقامت به صورت گروهی و چند روزه باشد تذکرات لازم صورت خواهد گرفت.

تعداد موارد مثبت کرونا در خراسان جنوبی طی هفته‌های اخیر روند کاهشی نسبتا ثابت را داشت و در چند روز گذشته افزایش یافته که بیشترین موارد جدید مربوط به شهرستان بیرجند بوده است.

رعایت نکات بهداشتی، فاصله گذاری و در خانه ماندن همچنان مورد تاکید وزارت بهداشت است.

بیشتر بخوانید   سرپرست جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی منصوب شد

منیع:ایرنا

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها