استاندار خراسان جنوبی: کمیته روان سازی ارائه خدمات به مردم در دستگاه های اجرایی خراسان جنوبی ایجاد شود

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه حفظ کرامت و توجه به شئونات مردم ،حداقل خدمتی است که می توان به جامعه ارائه کرد از مدیران دستگاه های اجرایی خواست نسبت به تشکیل کمیته روان سازی ارائه خدمات به مردم تدابیری اتخاذ کنند.

به گزارش پایگاه خبری ” پیام خاوران “؛ محمد صادق معتمدیان عصر امروز در نخستین جلسه شورای اداری سال ۹۹ که با حضور نمایندگان استان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ، معاونان استاندار، کلیه مدیران کل و برگزار شدا ظهار داشت: در این کمیته، خدمات بی منت در حداقل زمان و با سرعت بالا به مردم ارائه شود و بخشنامه ها، دستورالعمل ها و قوانین مختلفی که در جهت حل مشکلات مردم است، احصا گردد.

وی با اشاره به نقش تأثیرگذار مدیران در رفع مشکلات مردم، خاطرنشان کرد: در شرایط سخت مالی فعلی با ارائه خدمات مطلوب می توانیم شاهد رضایتمندی مردم در سطح استان باشیم.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به تلاش های جهادگونه مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی استان در سال ۹۸ در راستای خدمت به مردم با وجود همه تنگناها، از زحمات کادر درمانی استان که فداکارانه به مردم خدمت می کنند، تقدیر کرد.

معتمدیان با اشاره به موارد مطرح شده در ستاد ملی کرونا تصریح نمود: در حال حاضر خراسان جنوبی جزو ۱۰ استانی است که هیچ شهر در وضعیت قرمز ندارد و به استناد آمار ما در مرحله تثبیت  کرونا قرار گرفته ایم.

وی تأکید کرد: این موفقیت حاصل تلاش کادر درمانی و همراهی مردم در عمل به توصیه ها بوده اما به معنای این نیست که بیماری به طور کامل مهار شده بلکه لازم است فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل ها همچنان با جدیت روزهای اول مدنظر باشد.

استاندار خراسان جنوبی از مصوبه ستاد ملی کرونا درخصوص برگشت ساعت کار اداری به روال قبلی گفت و خاطرنشان کرد: ضمن منتفی شدن طرح دورکاری و عدم حضور یک سوم نیروها در ادارات، از روز شنبه ۱۰ خرداد حضور همه کارکنان به صورت کامل از ساعت ۷٫۵ تا ۱۴٫۵ در محل کار خود الزامی است.

معتمدیان در تشریح اقدامات ستاد مدیریت کرونای استان گفت: در ابتدای شیوع بیماری کرونا جزو معدود استان هایی بودیم که در تأمین اقلام مصرفی مشکل داشتیم اما با همراهی و مدیریت خوب، نیاز استان در این زمینه برطرف شد، به گونه ای که در شرایط فعلی وضعیت نسبتاً مطلوبی داریم و  امیدواریم این روند همچنان استمرار داشته باشد.

وی در ادامه وضعیت بودجه ای کشور را در سال جاری با همه سالها متفاوت خواند و اظهار داشت: امسال علاوه بر تشدید مشکلات ناشی از تحریم ها و کاهش قیمت نفت، قطعاً در تأمین منابع مالی مشکلاتی خواهد بود.

به گفته وی؛ یکی از مهمترین فرصت های قانون بودجه ۹۹، کاهش اتکاء به  درآمدهای حاصل از فروش نفت است.

استاندارخراسان جنوبی با تأکید بر ظرفیت های لحاظ شده در بودجه سال جاری که می تواند بخش قابل توجهی از منابع مالی را تأمین  نماید، از مدیران خواست برای احصاء این موارد و استفاده هر چه بیشتر از این شرایط، وقت بیشتری برای مطالعه قانون بودجه بگذارند تا بتوانند بخش عمده ای از نیازهای دستگاه را از این طریق رفع کنند.

معتمدیان با اشاره به جلساتش با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، متذکر شد: با تدابیری که شده تخصیص اعتبارات به صورت کاملاً هدفمند و پروژه محور باید باشد و سیاست دولت بر تکمیل  پروژه های نیمه تمام است.

وی ادامه داد: از برنامه های سال ۹۹، تکمیل و بهره برداری از ۱۰۳ پروژه نیمه تمام استان در بخش های آموزشی، فرهنگی، بهداشتی، ورزشی و زیرساختی است.

به گفته وی؛ این پروژه ها با تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات و با همراهی و تلاش مدیران در دو مقطع هفته دولت و دهه فجر به ویژه در مناطق کمتر برخوردار استان به بهره برداری می رسد.

استاندارخراسان جنوبی تأکید کرد: در بحث توزان استانی و ملی جلسات کارشناسی متعدد گذاشتیم و کار هوشمندانه و دقیقی انجام دادیم تا ان شاء ا… بتوانیم پروژه های زیرساختی واولویت دار استان را که در همه بخش ها تأثیرگذارند به سرعت دنبال کنیم.

معتمدیان، بازار بورس و سهام را از دیگر ویژگی های بودجه عنوان کرد که با استقبال خوب مردم مواجه شده و این امید را رقم زده که در تخصیص های بعدی سازمان برنامه و بودجه به جای اسناد خزانه، نقدینگی داشته باشیم  و با تزریق اعتبارات، پروژه ها را با سرعت بیشتری پیش ببریم.

وی، تمرکز مدیران بر جذب اعتبارات ملی را از برنامه های سال ۹۸ برشمرد و گفت: با توجه به نتایج خوب این برنامه، امسال هم تأکید بر متمرکز شدن مدیران بر اعتبارات ملی است و از آن جایی که ۸۰ درصد اعتبارات در اختیار وزارتخانه هاست لذا استفاده از این ظرفیت می تواند بخش عمده ای از نیازهای دستگاه ها را برطرف نماید.

به گفته وی؛ از آن جایی که تخصیص اعتبارات استانی بر مبنای آمار جمعیتی اتفاق می افتد، با توجه  جمعیت کم خراسان جنوبی، سهم ما از اعتبارات استانی بسیار اندک است بنابراین تمرکز مدیران بر جذب اعتبارات ملی و از ناحیه وزارتخانه ها می تواند این کمبود را جبران کنند.

استاندار خراسان جنوبی، طرح های آبخیزداری و گازرسانی را از جمله پروژه های موفقی عنوان کرد که به واسطه اعتبارات ملی ، پیشرفت خوبی داشته اند.

معتمدیان افزود: تلاش شبانه روزی مدیران و کارشناسان استان سبب شد سال گذشته ۳۰۰ روستا در استان گازرسانی شود و به این لحاظ برترین استان بودیم و ان شاء ا… تا پایان دولت، جشن اختتام گازرسانی به روستاها  در خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به نقش مجلس و توان مدیران در تحقق پروژه های آبخیزداری گفت: این سرفصل در سال ۹۷ تنها  ۱۶ میلیارد تومان اعتبار داشت اما با پیگیری های صورت گرفته و با تزریق ۶۰ میلیارد تومان اعتبار به این حوزه، تعداد ۲۰۰ پروژه آبخیزداری در سطح استان عملیاتی شد.

به گفته وی؛ با افزایش بارش ها، این بندهای خاکی آبگیری شد و خوشبختانه خیر و برکاتش به مناطق روستایی و کمتر برخوردار استان رسید.

استاندار خراسان جنوبی در ادامه به ماده ۵۶ قانون توسعه ششم و موضوع استقراض دولت از بانک ها اشاره کرد و گفت:  از همین ظرفیت، مبلغ ۵۰ میلیاردتومان برای مسیر بیرجند قاین جذب شده که تا روزهای آتی تخصیص می یابد و امیدواریم شاهد افتتاح این پروژه تا دهه فجر باشیم.

معتمدیان تکمیل مجتمع های آبرسانی را هم از دغدغه های استان برشمرد و گفت: اجرای کامل این پروژه ها در سطح استان با استفاده از اعتبارات استانی بیش از ۱۲ سال زمان نیاز داشت اما با بهره گیری از ظرفیت های قانونی، به زودی حدود ۵۰۰  میلیارد تومان اعتبار در اختیار حوزه آب استان قرار می گیرد تا در بازه زمانی دو سال ۳۷ مجتمع موجود در سطح استان را تکمیل کنند.

وی در پایان از ۱۸ ماه دوره خدمتی خود در کنار نمایندگان استان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت و اظهار داشت: طی این مدت در هیچ موضوعی اختلافی نداشتیم و این همراهی نتایج بسیار خوبی هم برای استان به همراه داشت .

به گفته وی؛ دیدار با مدیران ارشد کشوری و وزرا با حضور مدیران دستگاه ها و نمایندگان در جذب اعتبارات  و تحقق برنامه های کوتاه مدت و میان مدت بسیار مؤثر بوده است.

در این جلسه، نماینده های استان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و مدیران کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و راه و شهرسازی به تشریح اقدامات و برنامه های خود در سال گذشته پرداختند و در پایان هم استاندار با اهداء لوحی از تلاش های نمایندگان در چهار ساله گذشته تقدیر کرد.

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها