۳۶۴ نیروگاه های خورشیدی درخراسان جنوبی فعال است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی بااشاره به اقدامات انجام شده درراستای تولید انرژِی از منابع تجدیدپذیرگفت: درحال حاضر۳۶۴ نیروگاههای خورشیدی به ظرفیت۳٫۷مگاوات درحال بهره برداری است.

به گزارش” پیام خاوران “مهدی دادگر صبح امروز دردیدار نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی که در این شرکت برگزار شد اظهار داشت: خراسان جنوبی دارای ۳۳۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان است.

وی با بیان اینکه طول شبکه حاشیه مرز استان ۳۸۱ کیلومتر است افزود: تعداد پاسگاه های برق دار ۴۴ پایگاه و تعداد برجک های برق دار نیز ۸۰ برجک است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی به وضعیت تولید برق در سطح استان اشاره کرد و افزود: در مجموع ۷۳۲ مگاوات ظرفیت تولید برق در سطح استان است.

وی با بیان اینکه تعداد کل روستاهای برق دار در سطح استان یک هزار و ۶۳۰ روستا است گفت: سرانه خاموشی مشترکین و میزان تلفات شبکه های توزیع برق استان در وضعیت مطلوب تری از میانگین کشوری است.

دادگر میزان تلفات انرژی الکتریکی در سال ۹۸ در خراسان جنوبی را ۶.۹۶ درصد و میزان سرانه خاموشی مشترکین را ۹۹ دقیقه در سال اعلام کرد.

وی به بحث توزیع مشترکین در استان اشاره و خاطرنشان کرد: تعداد کل مشترکین ۳۸۱ هزار و ۲۲۶ مشترک است که از این تعداد، مشترکین شهری ۲۲۹ هزار ۶۶۰مشترک، مشترکین روستایی ۱۵۱ هزار و ۵۶۶ مشترک، مشترکین دیماندی۵هزار و ۶۳مشترک است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی با اعلام اینکه ۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۱۰ خانوار استان و تعداد کثیری از روستاهای بالای ۵ خانوار نزدیک به شبکه برقدار است افزود: درصد برخورداری خانوارهای روستایی استان از نعمت برق ۹۹٫۹ و برای خانوارهای شهری ۱۰۰ درصد است.

دادگر بااشاره به اقدامات انجام شده در سطح استان تصریح کرد: پیشتازی در استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، راه اندازی مرکز فوریت های برق متمرکز، استفاده از سامانه آنلاین اعلام زلزله و شناسایی محدوده تحت تاثیر زلزله، توسعه سیستم اتوماسیون در شبکه ۲۰ کیلوولت از جمله اقدامات انجام شده است.

وی کلنگ زنی نیروگاه بادی درح را ازدیگراقدامات سال جاری درحوزه تولید انرژِی از منابع تجدیدپذیرعنوان کرد وافزود: تعداد نیروگاه های خورشیدی درحال بهره برداری ۳۶۴ مورد به ظرفیت ۳٫۷ مگاوات است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی به نیروگاههای خورشیدی مستقل ازانشعاب اشاره کرد و یادآور شد: کل پروانه های صادره توسط ساتبا برای احداث نیروگاه ۲۶ مورد با ظرفیت ۱۶۴ مگاوات است.

دادگر اظهار داشت: در این راستا ۱۵ پروانه صادره با ظرفیت ۱۳۷.۵ مگاوات موفق به انعقاد قرارداد خرید تضمینی با ساتبا شدند و سه مورد به ظرفیت ۱۸ مگاوات به شبکه متصل شده است.

وی راه اندازی گروه های خط گرم فرمان ازراه نزدیک درسطح استان را ازدیگراقدامات انجام شده عنوان کرد و بیان کرد: تعداد گروه های خط گرم فرمان از راه دور فعال ۱۱ گروه وتعداد گروه های خط گرم فرمان ازراه نزدیک فعال ۵ گروه است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی پیاده سازی کامل سیستم GIS،احداث شبکه فیبرنوری در سطح مرکز استان،تجهیز و ارتقاء مرکز دیسپاچینگ، نصب سیستم موقعیت یابی خودرو، اجرای طرح نظام آراستگی محیط کار و اجرای پروژه های کاهش تلفات را ازدیگر اقدامات انجام شده عنوان کرد.

دادگردر این دیدار همچنین توضیحاتی درخصوص لزوم بازنگری در بخشی از قوانین برای فراهم شدن امکان بهره مندی از اعتبارات پیش بینی شده در قانون بودجه ارائه و حمایت های نمایندگان محترم استان را در این خصوص خواستار شد.

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها