روزهای خوش توسعه وآبادانی درشهرستان مرزی” درمیان” /گامهای بلند بنیادمستضعفان برای رفع محرومیت در خراسان جنوبی+ عکس

شهرستان مرزی درمیان در استان خراسان جنوبی چند ماهی است که نسیم خوش توسعه و آبادانی را برای زدودن چهره فقرومحرومیت به عنوان  “شهرستان معین” بنیاد مستضعفان تجربه می کند.

به گزارش ” پیام خاوران ” ، شهرستان مرزی و محروم درمیان در همسایگی مرز  افغانستان ماهها است با اقدامات  به جا و ارزشمند  و توجه ویژه بنیاد مستضعغان به عنوان” شهرستان معین” این نهاد چهره ای دیگر از روزهای خوش توسعه و آبادانی را تجربه می کند.

آری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در حرکتی جهادی وبی نظیر همچون اقدامات موفق ومو ثر در قلعه گنج کرمان این روزها قامت علم کرده تا با فصلی نو از کتاب مهربانی چهره ای دیگر از شهرستان مرزی و محروم “درمیان “ترسیم کند.

پیگیری های مکرر وگامهای بلند و توسعه محور محمدصادق معتمدیان استاندار جهادی خراسان جنوبی  این روزها حرکتی نو برای تحولی ماندگار در خراسان جنوبی حکایت می کند .

در این مجال  کوتاه با اقدامات و سرمایه گذاریهای ارزنده در وسعت شهرستان مرزی “درمیان “، استاندار خراسان جنوبی را برآن داشت تا در دیدار با پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان  مراتب قدردانی و تشکر خود را از اقدامات این نهاد در حوزه های عمرانی، سرمایه گذاری و حمایتی در استان خراسان جنوبی ابراز دارد.

معتمدیان در این دیدار که با حضور منصوری مدیرعامل بنیاد علوی و مرتضوی رئیس سازمان اموال و املاک بنیاد همراه بود، گزارش کاملی از اقدامات مؤثر بنیاد مستضعفان بعد از سفر پرویز فتاح به استان ارائه  کرد.

وی با قدردانی از نگاه ویژه بنیاد مستضعفان به استان خراسان جنوبی تصریح کرد: از زمانی که این نهاد به عنوان دستگاه معین شهرستان “درمیان” انتخاب شده است اتفاقات بی نظیری در این منطقه رقم خورده است.

استاندار خراسان جنوبی، حمایت های همه جانبه و بی نظیر فتاح را در رقم خوردن این تغییر و تحولات در شهرستان درمیان مؤثر خواند و گفت: تعدد پروژه ها و طرح‌های عمرانی از جمله آموزشی، درمانی، ورزشی، عمران شهری، احیای قنوات و سایر پروژه های عمرانی گواه این موضوع  است.

بیشتر بخوانید   ادارات و دستگاه‌های اجرایی خراسان‌ جنوبی 17 اسفندماه تعطیل شد

مشارکت ۴۵۰ میلیارد ریالی بنیاد مستضعفان در پروژه های عمرانی شهرستان درمیان

معتمدیان عزم بنیاد مستضعفان برای مشارکت ۴۵۰ میلیارد ریالی در پروژه های عمرانی شهرستان درمیان را ستود و گفت: تزریق این رقم به پروژه های عمرانی می تواند در تحول شهرستان نقش به سزایی ایفا کند.

وی تصریح کرد: بنا به تصمیم بنیاد مقرر شده است در زمینه ایجاد بسترهای اشتغال زایی  ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت شود.

مقام عالی دولت درخراسان جنوبی با تشریح شرایط در شمال شهر بیرجند به عنوان منطقه ای کمتر برخوردار، همراهی و مساعدت بنیاد مستضعفان را در رفع نیازهای موجود به ویژه در تأمین زیرساخت ها و امکانات ورزشی خواستار شد که رئیس بنیاد مستضعفان  برای بررسی و مساعدت آن قول مساعد داد.

معتمدیان اظهار داشت: با توجه به تفاهم نامه استانداری و بنیاد مستضعفان اقدامات بنیاد در راستای اجرای پروژه های عام المنفعه در سطح استان قابل تقدیر است .

وی همراهی این نهاد در پروژه های بند دره و تأمین زمین برای دانشگاه فرهنگیان را ستود و در رابطه با تخصیص عایدات حاصل از فروش املاک و اراضی بنیاد عنوان کرد: در این زمینه تاکنون اقدامات خوبی انجام شده و ادامه این روند نتایج خوبی هم به همراه خواهد داشت.

مساعدت ۱۶ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان به اقشار آسیب پذیر  خراسان جنوبی

استاندار خراسان جنوبی گفت: سرمایه گذاری درآمدهای ناشی از فروش املاک مازاد بنیاد در سایر مناطق برای رفع محرومیت استان نیز از دیگر مصوبات این جلسه بود.

مقام عالی دولت در خراسان جنوبی یادآور شد: در ایام کرونا نیز از محل مساعدت های بنیاد مستضعفان، حدود ۱۶ میلیارد تومان در سطح استان به اقشار آسیب پذیر کمک شده است.

بیشتر بخوانید   نخستین بخشدار زن خراسان جنوبی منصوب شد

معتمدیان درباره رفع موانع و مشکلات موجود نیز توضیحاتی ارائه کرد که با دستور رئیس بنیاد مستضعفان ، مبنی بر پیگیری و رفع آنها همراه شد.

استاندار خراسان جنوبی در این دیدار از سفر رئیس و معاونان بنیاد مستضعفان دعوت کرد تا با حضور در استان و بازدید میدانی از روند اجرای پروژه ها، نتایج این اقدامات را از نزدیک شاهد باشند.

انتهای پیام/

 

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها