ایجاد ۴۲۰ صندوق قرض الحسنه مردمی در خراسان جنوبی

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی از ایجاد ۴۲۰ صندوق قرض الحسنه مردمی در خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش “پیام خاوران “ هنری اظهار داشت : ایجاد صندوق‌ های قرض الحسنه مردمی از جمله برنامه ‌هایی است که در حوزه اشتغال این استان، با حمایت تسهیلگران آموزش دیده در حال پیگیری است.

وی افزود: برای ایجاد این صندوق ‌ها باید گام‌ های پژوهشی و مشارکتی پیموده شود و از ظرفیت ها، پتانسیل‌ها و مشکلات و موانعی که در روستا‌ها و مناطق مختلف وجود دارد اطلاع کامل پیدا کرد.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی با اشاره به عدم دخل و تصرف در این صندوق‌ ها و مردمی بودن آن ادامه داد: برای پشتیبانی از صندوق ‌های قرض الحسنه مردمی در جهت ایجاد اشتغال، حمایت مجموعه‌ های مختلف از جمله خیرین راه گشا است.

هنری بیان کرد: شناسایی ظرفیت ‌های اشتغال در روستا‌ ها و ورود به یک رسته شغلی متناسب، همچنین بازاریابی برای تولیدات روستایی با محوریت مساجد پیگیری می‌شود.

وی یکی از مشکلات اصلی برای تولیدات روستایی در حوزه‌ی مشاغل خانگی را تامین بازار فروش مناسب دانست و اظهار کرد: ابتدا ظرفیت سنجی در حوزه بازار برای تولیدات روستایی و بعد از آن ورود به رسته شغلی انجام می‌شود.

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی ادامه داد: از ابتدای سال تا کنون بالغ بر ۳۵۰ نفر در قالب صندوق ‌های قرض الحسنه مردمی با حمایت‌ های جزئی، بحث اشتغال شان مرتفع شده است.

وی  با اشاره به اینکه ارتباط با سایر استان‌ها برای فروش تولیدات را پیگیری می‌کنیم افزود: صنایع دستی که ارزش افزوده بیشتری داشته باشد در خارج از استان به فروش برسانیم.

هنری با اشاره به ارزش افزوده بیشتری به تولید کننده اصلی میرسد ادامه داد: هدفمان این است که سهم تولید کننده اصلی از فروش محصولات بیشتر کنیم که بتوانیم باعث حذف واسطه‌ها در این حوزه باشیم.

بیشتر بخوانید   عملیات اجرایی ۴ پروژه زیربنایی در راه‌های خراسان جنوبی آغاز شد

منبع:باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها