اتمام پروژه فاضلاب فاز اول منطقه مهرشهر بیرجند تا پایان آبان سال جاری

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی گفت: امسال با دستور استاندار، اولویت اجرای شبکه فاضلاب مهرشهر با معابر و مسیرهای خاکی به طول ۱۳ کیلومتر است که پیش‌بینی شده تا پایان آبان شبکه اجرا، انشعابات نصب و معابرمنطقه آسفالت شود.

به‌گزارش “پیام خاوران “ ، حسین امامی با بیان اینکه عملیات اجرایی طرح فاضلاب مهرشهر بیرجند در حال اجرا و دارای ۵۷ درصد پیشرفت فیزیکی است، افزود: طول کل پروژه ۶۴ کیلومتر است که تاکنون ۳۶ کیلومتر اجرا شده و ۲۸ کیلومتر باقیمانده است و عملیات اجرایی با سرعت بیشتر از گذشته اکنون در حال اجرا است.

وی اظهار داشت: برای اجرای پروژه فاضلاب در مهرشهر این منطقه به هفت زون بر اساس اولویت اجرا تقسیم‌بندی شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی گفت: پروژه اجرای کلکتور اصلی فاضلاب مهرشهر از خیابان‌های پرتردد شهر عبور می‌کرد که با این وجود عملیات اجرایی طبق برنامه زمان‌بندی به پایان رسید و پروژه احداث شبکه فاضلاب در زون ۶ و هفت مهرشهر به انجام رسیده است.

امامی  با بیان اینکه خط انتقال فاضلاب از نقطه خروجی مهرشهر تا بلوار شهدای عبادی اجرا شده است، تصریح کرد: همچنین زون ۶ و ۷ (غرب مهرشهر) به دلیل حساسیت ناشی از آب‌های زیرزمینی به صورت سهم ۵۰ درصدی با همکاری وزارت راه و شهرسازی و وزارت نیرو اجرا شده است.

وی عنوان کرد: خط انتقال و زون ۶ و ۷ طی یک سال و نیم اجرا شد و با هماهنگی شهرداری عملیات آسفالت برخی مناطق مهرشهر به تعویق افتاد تا هزینه آسفالت به این پروژه افزوده نشود و بعد از اجرای شبکه فاضلاب و نصب انشعابات نسبت به آسفالت معابر اقدام شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی  افزود: با توجه به جریان هیدرولیکی جریان فاضلاب و تپوگرافی منطقه، زون‌های سه و پنج در اولویت بعدی قرار گرفت که در حال حاضر زون سوم پیشرفت ۶۰ درصد و زون پنجم ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

امامی  با بیان اینکه اعتبار مورد نیاز برای ۱۸ کیلومتر باقیمانده از مهرشهر ۱۵ میلیارد تومان است گفت: اکنون ۲ پیمانکار در زون سه و پنجم و ۲ پیمانکار از مناطق جنوب شهر به مهرشهر منتقل شده‌اند و پروژه در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی افزود: تاکنون ۲۱۶ میلیارد ریال برای اجرای شبکه فاضلاب مهرشهر بیرجند هزینه و اعتبار مورد نیاز برای اتمام این پروژه ۱۷۶ میلیارد ریال پیش‌بینی شده است.

وی تصریح کرد: مجموع اعتبار هزینه شده و پیش‌بینی برای اتمام پروژه فاضلاب مهرشهر بیرجند ۳۹۲ میلیارد ریال است که در باقیمانده طرح با توجه به اینکه هزینه آسفالت شکافی نداریم، هزینه‌ها پایین‌تر است.

انتهای پیام /

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها