زمینه صادرات برق از خراسان جنوبی فراهم می شود

استاندارخراسان جنوبی با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در تولید برق گفت: با راه اندازی نیروگاه های بادی و خورشیدی در دست اقدام و تولید برق در استان، زمینه برای صادرات انرژی فراهم می گردد.

به گزارش ” پیام خاوران ” محمد صادق معتمدیان در دیدار با وزیر نیرو بر استفاده مطلوب از ظرفیت های کشور افغانستان تأکید وبا تشریح ظرفیت های بالقوه استان خاطرنشان کرد: از پتانسیل هم مرزی با کشور افغانستان می توان در بهره گیری هر چه بیشتر از این ظرفیت ها استفاده کرد.

وی در این دیدار که با حضور دو تن از معاونان وزارت نیرو همراه بود، بااشاره به مسئولیت وزیر نیرو به عنوان رئیس كميسيون مشترک همكاری های اقتصادی ايران و افغانستان، توسعه روابط اقتصادی استان با کشور همسایه را خواستار شد.

استاندارخراسان جنوبی ضمن ارائه توضیحات جامع درخصوص مرز ماهیرود و اقدامات استان در راستای بهسازی شرایط برای تجار ایرانی و افغانستانی، گفت: در موقعیتی که شیوع کرونا، مبادلات مرزی را در همه مناطق کشور تحت الشعاع قرار داده، تسهیل شرایط و تأمین زیرساخت های لازم در این مرز، رشد صادرات را به همراه داشته است..

معتمدیان با تأکید بر اینکه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، مرز ماهیرود اصلاً تعطیل نشد اظهار داشت: این زیرساخت مهم در شهرستان سربیشه و وجود سه بازارچه مرزی دیگر در شهرستان های نهبندان، درمیان و زیرکوه، فرصت‌های خوبی برای توسعه مناسبات دو کشور در همه زمینه ها به ویژه در حوزه اقتصادی است.

استاندارخراسان جنوبی  گفت: از این طریق می توان در عرصه های صادرات برق ، توسعه کشت های فراسرزمینی به ویژه در محصولات آب بر و… فعالیت های چشمگیری داشت.

وی در ادامه به موضوع آب استان اشاره کرد و گفت: تکمیل مجتمع های آبرسانی و موضوع آبرسانی پایدار به روستاها از اولویت های استان است که به طور جدی دنبال می شود.

معتمدیان به برنامه وزارت نیرو برای احداث چهار سد تغذیه مصنوعی در شهرستان های مرزی استان، همراهی وزیر با تسریع در روند تأمین اعتبارات مورد نیاز و اجرای کار را خواستار شد.

استاندارخراسان جنوبی گفت:درصورت تأمین به موقع اعتبارات مورد نیاز، تا پایان دولت شاهد افتتاح یکی از این چهار سد خواهیم بود.

موضوعات فرسودگی شبکه ها و اهمیت اصلاح آن در کاهش هدر رفت آب، اجرای پروژه های آبرسانی به شهرها و روستاها در راستای پایدارسازی آب شرب و بهداشتی، کمک به توسعه زیرساخت های لازم در زمینه بهره برداری از انرژی‌های تجدید پذیر از دیگر مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و رایزنی قرار گرفت.

انتهای پیام/

 

 

 

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها