۵۰۹ نفردر ۱۶دستگاه اجرایی خراسان جنوبی جذب و بکارگیری می شوند

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی با تاکید بر بومی گزينی در هشتمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی گفت: ۵۰۹ نفردر ۱۶دستگاه اجرایی استان جذب و بکارگیری می شوند.

معصومه رضایی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری “ پیام خاوران ”  اظهار داشت: درحال حاضر ساز و كار لازم براي بومی گزينی هشتمين آزمون مشترك استخدامی در حال تدوين است و امكان ويرايش اطلاعات برای شركت‌كنندگان در اولين فرصت توسط سازمان اداری و استخدامی کشور، فراهم می شود.

وی بیان کرد: مجلس شورای اسلامی در ۱۶ شهريورماه امسال بومی گزينی در آزمون استخدامی را مصوب كرده است و با توجه به  اينكه بومی گزينی با هدف ماندگاری نيروها در شهرستان‌هاست، براساس قانون، به افرادی بومی شهرستان اطلاق می شود كه يا محل تولدشان شهرستان مورد نظر بوده يا اينكه ساكن آن شهرستان با سابقه حداقل ۱۰ سال سكونت باشند.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی ادامه داد: البته در اين مصوبه ايجاد ساز وكاری برای تعيين اولويت جهت جذب داوطلبان بومی شهرستان به استثنای شهر تهران و مراكز استان‌ها مد نظر قرار گرفته است.

رضایی افزود: براساس اين مصوبه مقرر شده است شورای توسعه مديريت اولويت‌هايی را براي افراد در نظر بگيرد و هم اكنون فرايند تعيين اين اولويت‌ها در حال انجام است و پس از نهايی شدن، فرصتی برای شركت‌كنندگان فراهم می شود تا اطلاعات خود را در سايت سازمان سنجش آموزش كشور ويرايش کنند.

وی بیان کرد: براساس قانون اصلاح ماده (۴۴) قانون مديريت خدمات كشوری مصوب شانزدهم شهريورماه  ۹۹ مجلس شورای اسلامی مبنی بر «اولويت قائل شدن براس جذب داوطلبان بومی شهرستانی به استثنای شهر تهران و مراكز استان‌ها» به متقاضيان ثبت نام كننده در آزمون اجازه داده خواهد شد براساس قانون اصلاحی و شغل محل‌های موجود در دفترچه راهنمای ثبت نام با مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش كشور نسبت به ويرايش اطلاعات و شغل محل انتخابی خود اقدام كنند.

بیشتر بخوانید   کمک ۹۳۸ میلیون تومانی خیران به محرومان خراسان‌جنوبی

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی گفت: در اين آزمون طبق قوانين مربوطه، سهميه‌های آزاد، ايثارگران و معلولان در نظر گرفته شده است و شغل‌ محل‌های مربوط به هركدام از اين سهميه‌ها در دفترچه آزمون تفكيك شده است. وقتی شغل محلی به ايثارگر يا معلول اختصاص می يابد، اين امر در جدول دفترچه راهنما مشخص شده و صرفاً مشمولان سهميه ياد شده ما توانند در اين شغل محل شركت كنند.

وی اظهار کرد: همچون سال‌های گذشته سهميه سه درصد استخدام برای معلولان در نظرگرفته شده است و چنانچه ظرفيت مذكور تكميل نشود، اين سهميه حفظ و در آزمون‌های بعدی استفاده می شود و قابل تخصيص به سهميه‌های ديگر نيست.

رضایی افزود: در کل کشور حدود ۵۶۰ هزار نفر در اين آزمون ثبت نام‌كرده اند و رقابت اين افراد براساس اعلام سازمان اداری و استخدامی كشور، در آبان ماه در سراسركشور انجام خواهد شد که از اين ميان ۳۲ هزار و۴۵۵ نفر در دستگاه های اجرایی کشور، جذب می شوند که از این تعداد ۵۰۹ نفر در ۱۶ دستگاه اجرایی استان جذب و بکارگیری خواهند شد.

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها