۱۶۵ واحد پلاسما در خراسان جنوبی اهدا شد

مدیر کل انتقال خون خراسان جنوبی گفت: از ابتدای مرداد ماه تاکنون ۱۶۵ واحد پلاسما توسط بهبودیافتگان کرونا در این استان اهدا و از این تعداد ۱۶۰ واحد بین بیماران توزیع شده است.

به گزارش “پیام خاوران “ ابراهیم میری مقدم، اظهار کرد: از ابتدای اخذ مجوز اهدای پلاسمای بهبود یافتگان در خراسان جنوبی تاکنون ۱۶۵ واحد پلاسما توسط بهبودیافتگان کرونا در این استان اهدا و از این تعداد ۱۶۰ واحد بین بیماران توزیع شده است.

مدیر کل انتقال خون خراسان جنوبی با بیان اینکه حدود ۷۵ درصد درخواست بیمارستان استان به پلاسما تأمین شده است، گفت: یکی از دلایل کاهش میزان تحویل پلاسما به بیمارستان ها این است با وجود اینکه تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بیشتر شده  اما  اهدا کننده گان کمتر برای اهدای پلاسما مراجعه می کنند.

بیشتر بخوانید 

اهدای ۴۴۶ واحد خونی به مراکز انتقال خون سیار

اهداء ۱۱۱ واحد پلاسما توسط بهبود یافتگان کرونا در خراسان‌جنوبی

وی  با اشاره به اینکه دلیل کاهش میزان مراجعه بهبود یافتگان کرونا برای اهدای پلاسما، ترس از وقوع مشکلات بعدی در این افراد است، گفت: با اهدای پلاسما، هیچگونه مشکلی برای ایمنی بدن افراد به وجود نمی آید و  امکان ندارد که این افراد به دلیل اهدای پلاسما، مججد مبتلا به کرونا شوند.

میری مقدم با بیان اینکه بهترین زمان برای اهدای پلاسما توسط بهبودیافتگان کرونا  ۲۸ تا ۳۰ روز بعد از بهبودی است، گفت: بهبود یافتگان ۱۸ تا ۶۵ سال بدون سابقه بارداری(بانوان) می‌توانند برای اهدای پلاسما به مراکز انتقال خون  شهرستان های بیرجند، طبس، فردوس و قاین مراجعه کنند.

مدیر کل انتقال خون خراسان جنوبی از پویش اهدای خون هنرمندان تحت عنوان «پویش مهر سرخ» در خراسان جنوبی خبر داد و افزود: این پویش همزمان با سالروز شهادت امام رضا علیه السلام برگزار با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانه مطبوعات و رسانه های استان برگزار می شود.

بیشتر بخوانید   آبرسانی به نهبندان و سربیشه شاید ۳۰ سال دیگر/صدای خالی شدن روستاهای مرزی خراسان جنوبی به گوش می‌رسد

 جدیدترین خبرهای استان و کشور  را در کانال تلگرامی ” پیام خاوران ” بخوانید. 

وی تصرح کرد: در روز اربعین ۷۱ نفر برای اهدای خون مراجعه کرده اند که از این تعداد ۵۴ نفر در دو پایگاه اهدای خون بیرجند و طبس موفق به اهدای خون شده اند.

میری مقدم در پایان از افزایش سه درصدی اهدای خون در ۶ ماهه نخست امسال در خراسان جنوبی خبر داد.

منبع:شبستان

انتهای پیام /

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها