آغاز ثبت‌نام متقاضیان راه‌اندازی کسب و کارهای خانگی در خراسان جنوبی‌

مدیر طرح توسعه مشاغل خانگی در خراسان جنوبی از آغاز ثبت‌نام متقاضیان راه‌اندازی کسب و کارهای خانگی خبر داد و گفت: سهمیه خراسان جنوبی ۴۰۰ نفر است.

به گزارش “پیام خاوران “ مجتبی ابراهیمی اظهار کرد: در مرحله نخست اجرای طرح ملی مشاغل خانگی استان خراسان جنوبی به عنوان یکی از ۹ استان پایلوت کشور انتخاب و از سال ۹۶ اجرای این طرح در استان آغاز شد.

وی با اشاره به تجربه خوب این طرح، افزود: در ادامه قرار است این طرح در ۳۱ استان کشور با هدف بسترسازی برای اشتغال بیش از ۵۴ هزار نفر در کشور دنبال شود؛ در حال حاضر مزیت‌های نسبی استان در حوزه مشاغل خانگی شناسایی شده است و تمام تلاش این بوده که نیازها و پتانسیل‌های استان در این حوزه مورد توجه قرار گیرد.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: ویژگی‌های این طرح عدم وابستگی به تسهیلات اولیه، شناسایی مزیت‌های شغلی استان، ثبت نام متقاضیان، استعداد سنجی متقاضیان آموزش و توانمندسازی و مشاوره افرادی که توان ورود به طرح دارند، شناسایی افراد پشتیبان و در نهایت اتصال به بازار و نظارت بر تکمیل شدن این زنجیره بوده است.

ابراهیمی یادآور شد: الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی تبدیل به یک نقشه راه شده است که محصول نظارت و کارفرمایی اداره‌کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و اجرای جهاد دانشگاهی است.

وی از آغاز ثبت‌نام متقاضیان راه‌اندازی کسب و کارهای خانگی خبر داد و گفت: سهمیه خراسان جنوبی ۴۰۰ نفر است.

مدیر طرح توسعه مشاغل خانگی در خراسان جنوبی افزود: در این طرح مشاغل مزیت‌دار شناسایی می‌شوند که بسته بندی گیاهان دارویی، تراش سنگ‌های زینتی قیمتی و نیمه قیمتی، پلاس باقی، قالیبافی و جاجیم بافی از آن جمله است.

 جدیدترین خبرهای استان و کشور  را در کانال تلگرامی ” پیام خاوران ” بخوانید. 

ابراهیمی  ادامه داد: علاقمندان به راه اندازی کسب و کارهای خانگی می توانند با مراجعه به سایت inhb.ir نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم‌ها و اطلاعات مربوط اقدام کنند.

بیشتر بخوانید   افزایش ۳۷ درصدی ذخیره‌ی خون بند ناف در خراسان جنوبی

وی با بیان اینکه ثبت نام تا ۸ آبان‌ماه ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: داشتن بین ۱۸ تا ۵۵ سال و نداشتن بیمه کارفرمایی از مهم‌ترین شرایط ثبت‌نام است.

مدیر طرح توسعه مشاغل خانگی در خراسان جنوبی یادآور شد: متقاضیان پس از ثبت‌نام؛ غربال‌گری و راستی آزمایی می‌شوند؛ سپس به متقاضیان آموزش‌ها و مشاوره‌های عمومی و تخصصی و اتصال به بازار ارائه خواهد شد.

 

انتهای پیام

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها