عملکرد زغال سنگ پروده طبس قابل تقدیر است/ اخبار خوش برای زغال سنگ نیمه اول آبان ماه+سند

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین گفت: عملکرد زغال سنگ پروده طبس بویژه در بحث تولید، اشتغال، بومی سازی و کاهش بهای تمام شده، علیرغم مشکلات مختلف و دشواری های معدنکاری زیرزمینی، قابل تقدیر است.

به گزارش” پیام خاوران ” به نقل از روابط عمومی شرکت زغال سنگ طبس؛ غلامرضا سلیمانی، در جلسه بررسی عملکرد ۶ ماه شرکت زغال سنگ طبس با اشاره به دشواری های معدنکاری و استخراج زغال سنگ از عمق زمین و همچنین مشکلات جاری ناشی از تحریم های اقتصادی، از تلاش مدیرعامل، هیأت مدیره و کلیه کارکنان شرکت زغال سنگ پروده طبس قدردانی کرد

وی افزود: حفظ اشتغال و ارتزاق ۲۵۰۰ خانوار، مدیریت مؤثر در حوزه HSE و بهداشت و مبارزه با شیوع کرونا و همچنین ایفای تعهدات و مسئولیت های اجتماعی برای خدمت به عموم شهروندان منطقه و البته دستیابی به اهداف تولید با کاهش هزینه بهای تمام شده و توجه ویژه به بومی سازی و استفاده از توان داخلی، حاکی از عملکرد مناسب این شرکت است.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تامین بااشاره به اهمیت تولید به خصوص با توجه به برنامه اورهال آتی تجهیزات استخراج، توجه به توسعه صادرات جهت ارزآوری و بویژه صادرات خدمات فنی و مهندسی شرکت زغال سنگ پروده طبس را مورد تأکید قرار داد.

سلیمانی نیمه اول آبان ماه را مصادف با اخبار خوش شرکت زغال سنگ اعلام کرد و گفت: این شرکت در نیمه اول آبان ماه بیش از هر زمان بر سر زبان فعالان اقتصادی خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید:

تأمین ست دوم استخراج لانگوال منجر به توسعه معدنکاری و اشتغال منطقه طبس می‌شود

استخراج ۵/ ۱ میلیون تن زغال سنگ از معدن پروده طبس

 

داخلی سازی بیش از ۱۴۰۰ قطعه در زغال سنگ پروده/ زغال سنگ پروده تنها معدن تمام مکانیزه استخراج زیرزمینی زغال سنگ کشور

 

بیشتر بخوانید   سرپرست استانداری خراسان جنوبی منصوب شد

در ادامه این جلسه که در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از شیوع کرونا، به صورت آنلاین و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، مدیرعامل شرکت زغال سنگ پروده طبس، عملکرد شرکت در حوزه های مختلف عملیاتی را تشریح کرد.

رمضان کریتی ثانی با اشاره به جایگاه شرکت در صنعت کشور به عنوان بزرگترین تولیدکننده زغال سنگ ایران و تأمین کننده عمده نیاز زغالی ذوب آهن اصفهان، افزود: این شرکت از تمام ظرفیت مدیریتی، منابع انسانی و تجهیزاتی خود استفاده کرده است تا در شش ماهه اول سال جاری، علیرغم تمامی محدودیت های ناشی از انتشار کووید ۱۹ و همچنین مشکلات ارزی ناشی از تحریم های ظالمانه که روند تأمین قطعات و تجهیزات موردنیاز را با چالش جدی مواجه کرده است، اهداف برنامه را محقق کند.

وی گفت: این شرکت علاوه بر حفظ حدود ۲۵۰۰ فرصت شغلی ایجاد شده در منطقه کمتر برخوردار طبس، روند تأمین منابع موردنیاز صنعت فولاد کشور را نیز پشتیبانی کرده و در راستای مسئولیت های اجتماعی، خدمات ارزنده ای نیز به منطقه و استان ارائه کند.

 

 جدیدترین خبرهای استان وکشور  را در کانال تلگرامی ” پیام خاوران ” بخوانید

 

وی با اشاره به توان فنی و مهندسی شرکت به عنوان یک سرمایه ارزشمند، طرح های توسعه در دست اجرا را تشریح کرد و اقدامات مهم و قابل توجه شرکت زغال سنگ پروده طبس در راستای بومی سازی دانش و تجهیزات مورد استفاده معدنکاری مکانیزه را که منجر به داخلی سازی بیش از ۱۴۰۰ قطعه شده است، تببین کرد.

وی در پایان بر لزوم حمایت و پشتیبانی شرکت سرمایه گذاری صدرتأمین جهت تداوم و بهبود روند جاری فعالیت شرکت زغال سنگ پروده طبس تأکید کرد.

بیشتر بخوانید   تکمیل و بهره برداری از پروژه های زیرساختی شهرستان بیرجند در الویت باشد

شرکت زغال سنگ پروده طبس به عنوان اولین و تنها معدن تمام مکانیزه استخراج زیرزمینی زغال سنگ کشور که در ۶ سال اخیر بزرگترین تولیدکننده کشور بوده و به تنهایی حدود ۴۰ درصد تولید ملی را دراختیار داشته و حدود نیمی از کنسانتره موردنیاز ذوب آهن اصفهان و بخشی از نیاز سایر کک سازی های کشور را تأمین می کند، مجوز ورود به بازار سرمایه را دریافت کرده و در آستانه ورود به فرابورس کشور است.

 

انتهای پیام

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها