افزایش ۵۰ درصدی تولید گندله در فولاد سنگان/ اعطای نشان عالی مدیر سال به مدیرعامل فولاد سنگان

 تولید گندله در فولاد سنگان در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به  مدت مشابه سال گذشته، بیش از( ۵۰ درصد)  رشد نشان می دهد.

 به گزارش ” پیام خاوران “ به نقل از روابط عمومی فولاد سنگان؛اکنون برکسی پوشیده نیست که فولاد یکی از صنایع بسیار مهم توسعۀ کشور به شمار می‌آیدکه نه‌تنها در ایران، بلکه در دنیا از جایگاه بسیار مهمی برخوردار شده است؛ به‌نحوی‌که بخش اعظمی از رشد اقتصادی دنیا و اشتغال تعریف‌شده در کشورهای جهان نیز به این صنعت وابسته است.

مواردی همچون «سود» و «فروش» از آیتم‌های بسیار با اهمیت صورت‌های مالی هستند. سود حاصل از رشد و تولید، رویدادهای وضعیت واقعی یک شرکت و بنگاه اقتصادی را تفسیر  نموده و در واقع یکی از مزیت‌های یک کسب و کار موفق، بهره بردن از سودی است که آن کسب و کار موفق، خلق می‌کند.

 

از سویی دیگر فروش به لحاظ قواعد مالی از چند جهت، حائز اهمیت است. افزایش فروش از یک سو نشان می دهد که یک بنگاه اقتصادی در جهت اهداف خود موفق بوده است و از سویی دیگر نشان از راهبری و تحقق استراتژی های یک سازمان دارد.

 

مدیرعامل فولاد سنگان در حاشیه همایش نشان عالی مدیر سال ضمن اشاره به افزایش  ۵۰ درصدی تولید گندله گفت:فولاد سنگان در شش ماهه نخست سال به دستاوردهای قابل توجهی دست یافته  و گزارش‌های مالی ۶ ماهه فولاد سنگان از جمله گزارش‌های بسیار مطلوب در میان شرکت‌هاست.

 

علی امرایی با بیان اینکه میزان  تولید گندله این مجموعه در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به مدت  مشابه سال گذشته، بیش از( ۵۰ درصد)  رشد داشته است افزود: میزان فروش این شرکت در ۶ ماهه نخست امسال نسبت به ۶ ماهه مشابه سال قبل ۸۰ درصد افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید   رئیس اتاق بازرگانی بیرجند:مراکز فنی و حرفه ای در شهرک های صنعتی خراسان جنوبی ایجاد شود

 

مدیرعامل فولاد سنگان با اشاره به حاشیه سود ایجاد شده ناشی از تولید در سال جهش تولید گفت:فروش ریالی فولاد سنگان ۲۲۳ درصد رشد داشته و همچنین حاشیه سود فولاد سنگان با اجرای مدیریت هزینه ها و افزایش حجم تولید نسبت به ۶ ماهه سال گذشته بیش از ۴٫۲ (چهار/دو دهم) درصد افزایش  داشته است.

 

امرایی گفت: کسب رکوردهای موثر تولید گندله ، برنامه ریزی هوشمندانه در تامین کنسانتره علی رغم کمبود مواد اولیه در کشور، پتانسیل و توان مضاعف پرسنل جوان و متخصص و استفاده از ظرفیت های چندگانه شرکت فولاد مبارکه از کلید واژه های روشن در چرخش چرخ تولید  در راستای لبیک به ندای رهبر انقلاب در طرح جایگزینی معدن بجای نفت در راستای گام دوم انقلاب  می باشد.

 

وی اظهارکرد: آمارها نشان ازصادرات ۹ میلیارد دلار مواد معدنی در سال گذشته دارد که با اجرایی شدن سیاست های لحاظ شده در سال جهش تولید،بزودی شاهد افزایش توان صادرات و پتانسیل های معدنی و شکوفا شدن عصر معدن بجای اقتصادوابسته و بازار غیر قابل اعتماد نفت خواهیم بود.

 

وی خاطر نشان کرد: توجه به بومی سازی و ساخت داخل یکی از مولفه های محرک در بخش تولید بوده و فولاد سنگان در حوزه بومی سازی برنامه های اثربخشی را در دست اقدام دارد که انشالله با اجرایی شدن برنامه های مذکور، در شش ماهه پایانی سال ، شاهد کاهش هزینه ها و حفط ارزش ارز در این حوزه باشیم.

 

کسب دستاوردهای فولاد سنگان در حالی است که صنعت فولاد از بخش‌های پیشران اقتصاد ایران است و صنعت فولاد نقش مهمی در تحقق اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی و همچنین شعار امسال یعنی  جهش تولید دارد.

بیشتر بخوانید   رکوردهای ملی و انحصاری کویرتایر را بشناسیم

 

تولید و مصرف فولاد امروزه، یکی از شاخص های اصلی توسعه یافتگی کشورها و جوامع به شمار می آید و  حضور صنعت فولاد در یک منطقه بر فرایند توسعه، فرهنگ، سطح دانش، اشتغال زایی، پژوهش، آموزش و تجارت آن منطقه تاثیر به سزایی دارد.

 

این موضوع در خصوص شرکت فولاد سنگان در شهرستان خواف و در گامی  آینده محور، در استان  خراسان رضوی به وضوح مشهود بوده و موجب تحولاتی قابل توجهی خواهد شد.

 

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها