خورشید نردبانی برای اشتغال ۱۸۰ مددجوی کمیته امداد خراسان جنوبی

 معاون کمیته امداد امام (ره) خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۱۸۰ پنل خورشیدی بین مددجویان این نهاد توزیع شده است.

به گزارش “پیام خاوران “ سید رضا حسینی بیان کرد: خراسان جنوبی با داشتن ۳۲۰ روز آفتابی ظرفیتی بالقوه در تولید انرژی خورشیدی دارد.

وی ادامه داد: در راستای ایجاد اشتغال برای مددجویان این نهاد، از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۱۸۰ پنل خورشیدی پنج کیلو واتی بین این قشر توزیع شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی افزود: طی سال گذشته و امسال متقاضیان به ازای هر پنل خورشیدی ۳۵ تا ۴۵ میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند.

 

بیشتر بخوانید 

۱۸۴ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان خراسان جنوبی پرداخت شد

کمیته امداد خراسان جنوبی ۴۱۵ طرح اشتغال اجرا کرد

 

حسینی با بیان اینکه هر کیلووات به قیمت هزار و ۴۰ تومان از متقاضی خریداری می‌شود، گفت: هر پنل ماهیانه یک میلیون تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان درآمد دارد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در سال جاری بیان کرد: در هفت ماهه سال جاری ۱۳۳ مددجو از طریق کاریابی‌ها و هزار و ۳۴ نفر هم از طریق طرح‌های اشتغال شاغل شده‌اند.

حسینی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۷۵ مربع فرش به ارزش ۱۰ میلیارد ریال توسط مددجویان کمیته امداد استان بافته شده است.

 

 جدیدترین خبرهای استان وکشور  را در کانال تلگرامی ” پیام خاوران ” بخوانید. (کلیک کنید)

 

وی با بیان اینکه در هفت ماهه سال جاری هزار و ۱۳۲ نفر آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند، گفت: از این تعداد ۷۰۹ نفر آموزش‌های مقدماتی، ۴۸ نفر آموزش‌های مهارتی و ۳۷۶ نفر هم آموزش‌های پایدارسازی و توسعه را فراگرفته‌اند.

بیشتر بخوانید   در استفاده از ماسک به چه نکاتی توجه کنیم

حسینی بیان کرد: در سال جاری ۱۷۴ میلیون ریال در راستای ارائه آموزش‌های اشتغال به جامعه مخاطب هزینه شده است.

منبع:مهر

انتهای پیام /

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها