۱۰۰ درصد پزشکان خراسان جنوبی در طرح نسخه الکترونیک ثبت‌نام‌کردند

معاون خرید راهبردی و اسناد پزشکی مدیریت درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۱۰۰ درصد پزشکان طرف قرارداد سازمان تامین اجتماعی در استان در طرح نسخه الکترونیک ثبت‌نام کردند.

به گزارش “پیام خاوران “ محمدرضا مهنیا، اظهار داشت: در سال ۹۷ در راستای برنامه‌های دولت الکترونیک تصمیم بر این شد تا دفترچه‌های کاغذی جمع‌آوری و نسخ به صورت الکترونیک صادر شود.

 

وی افزود: در راستای اجرای این طرح پزشکان در سامانه ثبت نام و نسخه بیمار را بر اساس کد ملی ثبت می‌کنند.

 

معاون خرید راهبردی و اسناد پزشکی مدیریت درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی افزود: با عنایت به اینکه داروخانه‌ها هم در این سامانه عضو هستند بیمار با مراجعه به داروخانه، بدون ارائه نسخه کاغذی می‌‌‌تواند داروی خود را دریافت کند.

 

مهنیا ادامه داد: در ابتدای اجرای این طرح ۶۰ درصد حق ویزیت پزشکان بعد از ۴۸ ساعت به حسابشان واریز می‌شد اما درحال حاضر به منظور جذب بیشتر پزشکان این رقم به ۸۰ درصد رسیده است.

 

وی تاکید کرد: پزشکانی که دارای امضای الکترونیک نیز هستند تا ۹۵ درصد ویزیت به حسابشان واریز می‌شود.

 

معاون خرید راهبردی و اسناد پزشکی مدیریت درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: ۱۰۰ درصد پزشکان طرف قرارداد تامین اجتماعی در استان در سامانه نسخه الکترونیک ثبت نام کردند اما در حال حاضر ۷۵ درصد در این سامانه فعالیت دارند و نسخه الکترونیک را ثبت می‌کنند.

 

مهنیا بیان کرد: در هفت ماهه امسال ۱۵۸ هزار نسخه الکترونیک توسط پزشکان طرف قرارداد تامین اجتماعی استان صادر شده است.

 

وی تصریح کرد: در یک ماه گذشته سازمان پهنای باند را ۳ برابر کرد تا پزشکان مشکلی در این راستا نداشته باشند.

 

جدیدترین خبرهای استان وکشور  را در کانال تلگرامی ” پیام خاوران ” بخوانید. (کلیک کنید)

 

بیشتر بخوانید   مدیریت درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی بالاترین امتیاز را در زمینه اقامه نماز کسب کرد

معاون خرید راهبردی و اسناد پزشکی مدیریت درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی اظهار داشت: قطعاً نسخه الکترونیک کمک زیادی به مردم می‌کند و سبب کاهش مراجعات مردم برای تمدید تاریخ اعتبار و یا تعویض دفترچه، کاهش مشکلات مفقودی دفترچه، کاهش مصرف کاغذ، پایین آمدن درصد خطاهای ناشی از نسخه نویسی و نسخه پیچی و…. می‌شود.

 

مهنیا یادآور شد: تمام سوابق بیمار نزد پزشکان در سامانه ثبت می‌شود و برای تجویز دارو کار پزشک نیز با سهولت بیشتری انجام می‌گیرد‌ و علاوه بر این قابلیت اتصال سامانه نسخه الکترونیک تأمین اجتماعی به سایر سامانه‌ها و نرم افزارهای نسخه نویسی و نسخه پیچی از دیگر ویژگی‌های ارزشمند این سیستم است.

 

وی از اجرای طرح ۳۰۷۰ نیز خبر داد و خاطرنشان کرد: در راستای اجرای این طرح نیز قرار است ۳۰ خدمت تامین اجتماعی به صورت الکترونیک انجام شود تا سبب کاهش ۷۰ میلیون مراجعه در سال شود.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها