انجام پروژه ها درمرزهای خراسان جنوبی باید با کار کارشناسی صورت گیرد

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه راه توسعه را بر روی آیندگان نبندید گفت: برای انجام هر طرح و پروژه ای در مرزهای استان نیز باید کار کارشناسی با لحاظ تمام جوانب امر صورت گیرد. 

به گزارش ” پیام خاوران “ ؛ حمید ملانوری شمسی صبح امروز با بیان این مطلب در جلسه شورای ساماندهی مرز که در محل مرز ماهیرود برگزار شد، اظهار داشت: اقداماتی که الان در استان انجام می شود باید به گونه ای باشد که آیندگان به خوبی بتوانند از خدمات آن بهره برداری کنند.

وی ادامه داد: در اجرای پروژه ها فقط زمان حال را نبینیم و باید به این موضوع توجه داشته باشیم که آن پروژه باید امکان توسعه داشته باشد و برای انجام هر طرح و پروژه ای در مرزهای استان نیز باید کار کارشناسی با لحاظ تمام جوانب امر صورت گیرد.

استاندار خراسان جنوبی به شعاری که در سرلوحه امور دارد و در روز معارفه بیان کرد، اشاره  و گفت: بنده با شعار خراسان جنوبی؛ تدبیر، تلاش و توسعه کار را شروع کردم و تا انتها بر همین مبنا هم اقدام خواهیم کرد.

وی افزود: هر اقدامی باید بر پایه فکر و اندیشه و کار کارشناسی صورت بگیرد، سپس تیم مدیریتی و همه کارگزاران نظام در استان باید برای به نتیجه رسیدن آن برنامه، تلاش کنند و با تعامل و هم افزایی کار را پیش ببرند تا به توسعه برسیم.

ملانوری شمسی توسعه هم باید همه جانبه و پایدار باشد اظهار داشت : درست است که در مقاطعی از زمان و بنا به ضرورت ها باید اقداماتی صورت گیرد اما باید در اجرای آن ها دید وسیعی داشته باشیم و افق بلند مدتی را مدنظر قرار دهیم.

استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: این که میل ۷۸ در سال های گذشته پایه ریزی شده و الان منشأ خدمات گسترده ای در استان استان است، نشان دهنده دید وسیع بنیانگذاران این مجموعه است.

وی با اشاره به اینکه در زمان ما نیز پروژه ها باید به گونه ای ریل گذاری شوند که آیندگان بتوانند از آن ها به خوبی منتفع گردند از مرز به عنوان یکی از پیشران های اقتصادی استان یاد کرد و گفت: مرز در کنار دیگر قابلیت ها همچون کشاورزی، صنعت، معدن، گردشگری و… از ظرفیت هایی است که باید به خوبی مورد بهره برداری قرار گیرد.

ملانوری شمسی تأکید کرد: ظرفیت های موجود، استعدادهای خدادادی است اما نحوه بهره برداری از آن ها برای رسیدن به توسعه و جامعه آرمانی، کار و هنر ما در زمانی است که مسئولیتی به عهده گرفتیم و می توانیم تأثیرگذار باشیم.

بیشتر بخوانید   برگزاری نماز عید قربان در ۸ بقعه متبرکه خراسان جنوبی

وی با تأکید بر این که شناسایی فرصت ها خیلی مهم است، متذکر شد: هر مزیتی که وجود دارد، باید شناسایی شود و از طرف دیگر با احصاء نیازها و اولویت بندی بر مبنای برنامه ریزی درست ، برای رفع آنها از فرصت مزیت های موجود استفاده شود.

استاندار خراسان جنوبی افزود: درخصوص مرز هم به همین شکل است، ما باید با احصاء نیازهای مخاطبان مان در داخل و خارج کشور، برای ارائه خدمات مرتبط برنامه ریزی کنیم.

ملانوری گفت: صنعت، معدن، محصولات کشاورزی، آموزشی و همچنین گردشگری در زمینه های سلامت، تاریخی، علمی، جغرافیایی و… از جمله ظرفیت هایی است که باید در ارائه خدمات مدنظر قرار گیرد.

استاندار خراسان جنوبی  به قابلیت بخش خصوصی در بهره برداری از فرصت ها اشاره کرد و گفت: در شرایط فعلی جامعه، بزرگترین خیرین، سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه اقتصادی هستند که با اشتغالی که ایجاد می کنند، آینده جوانان را تضمین کنند.

ملانوری با بیان اینکه بنده اعتقاد دارم سرمایه گذاران باید تکریم شوند و با آنها با عزت برخورد شود افزود: این وظیفه ماست که با سیاست گذاری درست، مسیر را برای حضور سرمایه گذاران باز کنیم و با نظارت کافی بر امور، شرایط را برای فعالیت این عزیزان فراهم کنیم.

استاندار خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: استفاده از فرصت حضور سرمایه گذاران، بهترین راه دسترسی به اهداف مان در بهره برداری از ظرفیت های استان است.

استاندار خراسان جنوبی به همراه جمعی از مدیران از مرز ماهیرود در شهرستان سربیشه بازدید کرد. پایانه مرزی ماهی‌رود (نام قبلی آن پایانه مرزی میل ۷۸ بوده‌است[۲]) با بیرجند ۱۷۵ کیلومتر و با فراه (نزدیکترین شهر به آن در افغانستان) ۱۲۰ کیلومتر فاصله دارد.

بیشتر بخوانید   روستای اسفاد؛ نمادی ازفرهنگ و تاریخ 700 ساله در خراسان جنوبی
دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها