طرح “هر کارمند، حامی فرزند معنوی” در خراسان جنوبی اجرایی می‌شود

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)  خراسان جنوبی گفت: در راستای پویش ایران مهربان طرح «هر کارمند، حامی فرزند معنوی» در سازمان‌ها، ادارات و شرکت‌های دولتی خراسان جنوبی اجرا می‌شود.

به گزارش “پیام خاوران “، رضا سلم‌آبادی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به ابلاغ  معاون اول رئیس جمهور به استانداران سراسر کشور  این طرح با شعار” هیچ فرزندی در سراسر ایران اسلامی از ایتام و محسنین بدون حامی نباشد” با تشکیل دبیرخانه‌ای، طرح «هر کارمند، حامی فرزند معنوی» را برای مدت یکسال در استانداری‌ها پیگیری و عملیاتی می‌کند.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی افزود: کارمندان دستگاه‌های اجرایی سطح استان می‌توانند با رابطین آن دستگاه‌ها که به کمیته امداد معرفی شده مراجعه و نسبت به ثبت نام در این طرح اقدام کنند.

 

وی به پویش ایران مهربان اشاره کرد و گفت: این پویش با هدف حمایت از ایتام و فرزندان محسنین و ارتقای سرانه دریافتی آنان در راستای طرح اکرام ایتام آغاز شده است.

 

بیشتر بخوانید

۹۱ خانوار تحت حمایت کمیته امداد در خراسان جنوبی خودکفا شدند

۲۴ قرارداد برای محرومیت‌زدایی درح سربیشه امضا شد

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی درباره نحوه ثبت نام در این طرح اظهار داشت: علاقه‌مندان به حمایت از فرزندان اکرام می‌توانند به مراجعه به سایت ekram.emdad.ir کد ملی و شماره همراه خود را وارد کنند پس از آن کد فعالسازی برای آنها ارسال می‌شود.

 

سلم‌آبادی افزود: در ادامه این ثبت نام شماره کارت ۱۶ رقمی نیز در اختیار فرد قرار می‌گیرد تا وجه مدنظر خود را به این شماره حساب واریز کند به محض واریز حمایت نقدی، مبلغ مستقیم و بدون واسطه به‌حساب فرزند مشمول طرح منتقل می‌شود.

 

وی درباره نحوه دیگر مشارکت در این طرح گفت: افراد می‌توانند با ارسال عدد یک به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳به جمع حامیان طرح اکرام ایتام بپیوندند و با حمایت مادی و معنوی از ایتام تحت حمایت، در این امر خیر مشارکت کنند.

بیشتر بخوانید   توجه به درآمدزایی پایدار بیماران خاص ضروری است

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی، طرح اکرام ایتام را یکی از بارزترین طرح های این نهاد درسطح کشور عنوان کرد و اظهارداشت: این طرح درسال ۸۷ با هدف رسیدگی بیشتر به نیازهای مادی و معنوی فرزندان یتیم توسط کمیته امداد آغاز شد و به‌دلیل هم‌سویی با انگیزه‌ها و خاستگاه انسانی، فطری و مطابقت با اعتقادات مردم متدین ایران در اقصی نقاط کشور رشد کرد.

 

جدیدترین خبرهای استان وکشور  را در کانال تلگرامی ” پیام خاوران ” بخوانید. (کلیک کنید)

 

سلم‌آبادی به اجرای طرح محسنین کمیته امداد از سال ۸۸ اشاره کرد و یادآورشد:  این طرح مربوط به پدرانی است که علی‌رغم میل باطنی‌شان به‌دلیل بیماری، کهولت سن، از کار افتادگی و گسستن از فضای پرمهر خانوادگی، توان اداره زندگی خود را نداشته و تأمین معیشت خانواده بر دوش زنان نهاده شده و افراد خیر با مشارکت در این طرح به نیازمندترین خانواده‌ها کمک می کنند.

 

وی گفت: در حال حاضر ۲ هزار و ۵۶۹ فرزند یتیم و بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ فرزند محسنین تحت پوشش این نهاد هستند که تعداد ۳۰ هزار و ۱۶۴ حامی در داخل و خارج از استان حمایت مادی و معنوی از این فرزندان را برعهده دارند.

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها