جشنواره مطبوعات شرق کشور فرصتی برای آسیب شناسی رسانه ها است

معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره منطقه ای مطبوعات شرق کشور “یادمان پروفسور معتمد نژاد” فرصت مناسبی برای آسیب شناسی رسانه ها است.

به گزارش  ” پیام خاوران “  به نقل از  روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، مراسم رونمایی از پوستر اولین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات شرق کشور به صورت ویدئو کنفرانسی ظهر شنبه ۶ دی ماه جاری برگزار شد.
محمد خدادی در این جلسه با بیان این که غفلت ما ماندن در گذشته است، گفت: جریان رسانه امروزه در همه ابعاد بروز و ظهور داشته و سرعت تحولات به گونه‌ای است که مسائل را باید روزانه و ساعتی رصد کرد.
وی با تاکید بر این که این جشنواره باید آسیب شناسی کارکرد رسانه را در فضای امروز داشته باشد، اضافه کرد: رسانه باید با عملکرد خود در سبد تقاضای مخاطب قرار گیرد و این امر با مخاطب شناسی و نیاز شناسی جامعه امکان پذیر می شود.
به گفته وی امروز تنها داشتن رسانه قدرت نیست بلکه مهم اثر و نقش یک رسانه در زندگی مردم و میزان اقبال جامعه از یک رسانه است.
معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ما از نظر کمی و کیفی در حوزه رسانه مشکلی نداریم، ادامه‌داد: مسئله محتوای نشر یافته در یک رسانه است.
خدادی با بیان اینکه امروزه مردم در حوزه رسانه قدرت انتخاب متعدد و متنوعی دارند که کار رسانه‌ای را سخت‌تر کرده است، اظهار کرد: قدرت یک رسانه بسته به تمایز در موضوع و سوژه، تنوع در سبک ارائه محتوا و تفاوت در مدل نشر و رویکرد است.
وی با اشاره به این که هر چه رسانه کوتاه تر و ساده تر بنویسد اقبال بیشتری خواهد داشت، خاطرنشان کرد: باید به میان مردم رفته و پاسخگوی ابهامات، شبهات، شایعات و القائات باشند.
به گفته وی کارکرد در بستر تضارب آرا و قرار دادن نگاه های مختلف پیرامون یک موضوع در کنار یکدیگر و واگذار کردن قضاوت به خواننده رسانه را موفق تر می کند،
خاطرنشان کرد: خوشحالم که تعدادی استان در کنار یکدیگر برای هم افزایی قرار گرفتند زیرا که امروز کلید موفقیت در انجام فعالیت های جمعی است.
معاون امور مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از رسانه ها تقاضا کرد تا به دنبال تحلیل اخبار باشند و بر روی چرایی رخدادها تامل بیشتری کنند.
خدادی همچنین توصیه کرد: این جشنواره به هیچ عنوان تبدیل به تشریفات نشود و و قبل و بعد از برگزاری جشنواره اثر مستقیمی بر فعالیت های رسانه های استان داشته باشد.
وی  همچنین با بیان این که یکی از نقش های موثر در جریان مبارزه با کرونا، اطلاع رسانی بود و رسانه ها در این میدان به خوبی پای کار هستند، ادامه داد: این قدرت رسانه است که مانع از افزایش مبتلایان با اطلاع رسانی، آموزش اقناع سازی و تبیین مباحث شد.
انتهای پیام/
دانلود فایل PDF || چاپ خبر
بیشتر بخوانید   استخدام مقطع درجه‌داری نیروی زمینی ارتش سال ۹۹+ جزییات کامل

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها