مدیرعامل تاصیکوخبر داد: تربیت نیروی انسانی مورد نیاز بخش HSE در شرکت های تابعه

مدیرعامل هلدینگ تاصیکو گفت: دوره آموزشی HSE در شرکت سرمایه گذاری صدرتامین و شرکت های تابعه برگزار شده است همچنین تعمیر و راه اندازی مجدد تجهیزات موجود در راستای تحقق اهداف HSE در دستور کار قرار می گیرد.

به گزارش “پیام خاوران “ ؛ غلام رضا سلیمانی در جلسه کمیته HSE، اظهار داشت : در راستای اهداف هلدینگ صدرتامین و رسیدن به دید منطقی و فراگیر در زمینه ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست، صنایع به دلیل پیوستگی و در هم تنیدگی این مقوله‌ها، الزمام وجود واحد HSE را به شرکت های تابعه و وابسته اعلام کرده ایم چراکه می دانیم اهمیت و جایگاه HSE در صنایع، دیگر بر کسی پوشیده نیست.

وی ادامه داد: براین اساس شناسایی محیط اطراف (کار و زندگی) و خطراتی است که می‌توانند ما را غافلگیر کند در دستور کار همکاران ما در معاونت نظارت قرار گرفت. بنده و همکارانم می دانیم که بطور مسلم هرگاه خطرات را قبل از وقوع، پیش‌بینی کرده و آمادگی لازم ذهنی و عملی را در مقابل آنها کسب کنیم علاوه بر کاهش امکان وقوع آنها، نحوه برخورد ما با موارد خطرزا بسیار مؤثرتر خواهد بود. در غیر اینصورت غافلگیر خواهیم شد که این امر امکان بروز عکس‌العمل مناسب را از ما سلب و آسیبهای ناشی از حوادث را بسیار افزایش می‌دهد.

 

بیشتر بخوانید 

تأمین ست دوم استخراج لانگوال منجر به توسعه معدنکاری و اشتغال منطقه طبس می‌شود

نشست شورای راهبردی شرکت‌های تابعه صدر تامین برگزار شد

 

مدیرعامل تاصیکو افزود : راه اندازی پلتفرم یکپارچه HSE در دستور همکارانم در هلدینگ قرار گرفته است به طوریکه بنابر آخرین مصوبه اشتراک گذاری مدیریت دانش یا مخزن اطلاعات توسط واحد IT و معاونت برنامه ریزی در هلدینگ به نحوی ایجاد خواهد شد که شرکت های تابعه با هلدینگ تحت سیستم وب از حوادث و وقایع روزانه در شرکت ها گزارش گیری و یا ارائه اطلاعات کنند.

بیشتر بخوانید   ۵ هزار مسکن محرومان خراسان جنوبی تا خرداد تکمیل می‌شود

سلیمانی بیان کرد : تعمیر و راه اندازی مجدد تجهیزات موجود در راستای تحقق اهداف HSE در دستور کار همکاران ما در شرکت های تابعه قرار خواهد گرفت و گزارشات به طور ماهیانه از سوی معاونت نظارت ارزیابی و نتیجه اقدامات از طریق روابط عمومی هلدینگ اطلاع رسانی خواهد شد.

وی تصریح کرد: از این پس در مجموعه شرکت های تابعه شرکت سرمایه گذاری صدرتامین با توجه به برگزاری دوره های آموزشی HSE در شرکتهای تابعه و ارزیابی صورت گرفته از دانش و تجربیات پرسنل این واحد در شرکتهای تابعه، انتخاب تعداد ۳ الی ۵ نفر از افراد حوزه HSE شرکت ها جهت انجام ممیزی وضع موجود HSE شرکت های تابعه انتخاب می شوند که بر اساس چک لیستها و دستورالعمل های تهیه شده، ممیزی شرکتهای تابعه را در این زمینه انجام دهند.

 

 

جدیدترین خبرهای استان وکشور  را در کانال تلگرامی ” پیام خاوران ” بخوانید. (کلیک کنید)

 

 

وی در پایان اظهار داشت : ارتقاء سطح آموزش ایمنی و حفاظت با برگزاری کارگاه های تئوری و عملی با توجه به شرایط موجود یک اصل است براین اساس لازم می دانم اعلام کنم؛ هلدینگ صدر تامین در این خصوص در ابتدای امر شناسایی و مذاکره با اساتید دانشگاهی، شرکت های مشاور و دارای امکانات آموزش HSE را در برنامه کاری خود قرار داد تا برای برگزاری اصولی دوره های آموزشی مرتبط با سلامت، ایمنی و محیط زیست در شرکت های تابعه از اصولی ترین روش های به روز در جهان بهره گیرد.

انتهای پیام / ۱۰۱

 

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها