محدودیت تردد در تمامی شهرهای خراسان جنوبی اعمال می‌شود

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر محدودیت تردد در تمامی شهرستان‌‎های استان اعمال می‌شود و همکاری مردم در اجرای این طرح بیش از ۹۰ درصد بوده است.

به گزارش “پیام خاوران “ سرهنگ علیرضا عباسی اظهار داشت : بنا بر تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا تردد در همه شهرهای استان از ساعت ۲۲ تا چهار صبح ممنوع است و تخلف از این محدودیت مشمول جریمه می‌شود.

وی عنوان کرد: ساعت منع تردد در همه شهرستان‌ها توسط فرمانداران تصمیم‌گیری و سپس به پلیس راهنمایی و رانندگی ابلاغ می‌شود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی گفت: اغلب خودروهای با پلاک غیر بومی که وارد شهرهای خراسان جنوبی می‌شوند، ساکن استان هستند و اگر پلاک غیر بومی در ورودی شهر متوقف نشود قطعا بعد از ورود به شهرها توسط دوربین‌ها جریمه خواهد شد مگر اینکه راننده مدرکی دال بر ساکن بودن در آن شهر ارایه دهد.

 

بیشتر بخوانید 

کاهش ۱۰۰درصدی تصادفات فوتی درون شهری در خراسان جنوبی

۵۶۸ تصادف در خراسان جنوبی به دلیل تغییر مسیرهای ناگهانی رخ داده است

 

سرهنگ عباسی افزود : همکاری ارزشمند مردم در رعایت محدودیت‌های کرونایی باعث کاهش ۱۰۰ درصدی تصادفات فوتی درون شهری استان شده است.

وی گفت: همچنین تصادفات جرحی استان از آغار محدودیت‌های تردد (اول آذر امسال) ۷۸ درصد کاهش یافته است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی افزود: محدودیت تردد شبانه تا ۴ صبح، تصادفات این ساعات در معابر شهری را به صفر رسانده است.

سرهنگ عباسی بیان کرد: با این وجود از ابتدای شروع طرح ممنوعیت تردد در معابر درون شهری استان تاکنون هزار و ۷۰۰ دستگاه وسیله نقلیه توسط دوربین‌ها و نیروهای پلیس اعمال قانون و جریمه شدند.

طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید ۱۹ در شهرها از اول آذر امسال همزمان با سراسر کشور در استان خراسان جنوبی آغاز شد و وضعیت سه‌گانه و نوع محدودیت‌های مرتبط، متناسب با روند بیماری در هر شهر تعیین و اعمال می‌شود.

بیشتر بخوانید   فلسفه اصلی محرم احیای امر به معروف و نهی از منکر است

براساس آخرین وضعیت مخاطره شیوع کرونا در خراسان جنوبی که روز پنجشنبه یازدهم دی اعلام شد، ۱۰ شهرستان خراسان جنوبی در وضعیت زرد (متوسط خطر) قرار دارند و فقط بیرجند در وضعیت نارنجی (پرخطر) است.

 

 جدیدترین خبرهای استان وکشور  را در کانال تلگرامی ” پیام خاوران ” بخوانید. ( کلیک کنید)

 

خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و پیش از اجرای محدودیت‌های جدید، هفت شهرستان استان در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) بودند.

منبع:ایرنا

انتهای پیام / ۱۰۱

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها