۸۰۰ تن پشم دام عشایر خراسان جنوبی جمع آوری و خریداری می‌شود

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان جنوبی گفت: بامشارکت سرمایه گذار بخش خصوصی ۸۰۰ تن پشم دام عشایر استان جمع آوری و خریداری می‌شود.

علی اکبر اکبری راد در گفت وگو با خبرنگار ” پیام خاوران ”  اظهار داشت: در پی تاکید و دستور ملانوری استاندار خراسان جنوبی مبنی بر جلوگیری از خام فروشی محصولات کشاورزی، دامی، معدنی و… استان،  وبه منظور مدیریت و اجرای طرح ایجاد ارزش‌ افزوده برای پشم گوسفند در مناطق عشایری استان از خام فروشی ۸۰۰ تن پشم دام عشایر شریف استان جلوگیری خواهد شد.

وی افزود: با انعقاد تفاهم نامه ای پشم تولید شده دام  عشایراستان خریداری و از خام فروشی این محصول پرمصرف وارزشمند که در صنعت ریسندگی و بافندگی  کاربرد دارد جلوگیری می شود.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان جنوبی گفت: اداره کل امور عشایری استان، منطقه ویژه اقتصادی وسرمایه گذار بخش خصوصی طی انعقاد تفاهم نامه ای پشم خریداری شده را در کارخانه فرآوری پشم در منطقه ویژه اقتصادی فرآوری خواهندکرد.

وی افزود:  بخش خصوصی با مشارکت ۱۰ شرکت  تعاونی عشایری در سطح استان نسبت به  خرید و جمع آوری پشم دام عشایراستان وفرآوری آن اقدام خواهند کرد .

اکبری راد بیان کرد: با این اقدام ضمن اینکه تضمین لازم نسبت به خرید محصول صورت خواهد پذیرفت از خرید ارزان این محصول ارزشمند توسط واسطه ها ودلالان جلوگیری  می شود.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان جنوبی از پیگیری پرداخت تسهیلات به سرمایه گذار بخش خصوصی خبر داد و گفت :۱۰میلیارد ریال تسهیلات به سرمایه گذار پرداخت می شود تا ضمن خرید این محصول برای راه اندازی کلاس های آموزشی نحوه چیدن پشم به دامداران و رشته فرش بافی و… ، راه اندازی کارگاه هایی در جوار کارخانه و توسعه و ایجاد وراه اندازی خط رنگرزی و… اقدام شود.

بیشتر بخوانید   تأمین اعتبار بودجه جاده‌های خراسان جنوبی در دستور کار وزارت راه قرار گرفت

 وی پشم تولیدی دام این استان را با کیفیت ترین پشم در کشور دانست و اظهار داشت: کیفیت بالای این محصول برای نازک ریسی وصنایع نساجی و تولید فرشهای نفیس بسیار مناسب است

 اکبری راد ازتلاش برای جذب سرمایه گذار و انعقاد تفاهمنامه با مراکز حامیان اشتغال وکار آفرینی در استان خبرداد و افزود: دراولین اقدام ۴۰ تن از پشم تولید شده دام عشایری استان خریداری شد.

پشم گوسفندان یک منبع درآمدی خوب برای خانواده هابوده که می‌توان با خرید آن وفراوری پشم از خام فروشی آن جلوگیری ومنبع درآمدی خوبی برای دامداران و عشایر باشد.

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها