حکایت صف‌های طولانی برای دریافت روغن جامد در زیرکوه + تصاویر

در حالی مسئولان خبر از توزیع روغن جامد در شهرستان‌ها می‌دهند که مشاهده می‌شود مردم در برخی نقاط از جمله حاجی‌آباد زیرکوه برای خرید این محصول در صف‌های طولانی به انتظار می‌ایستند حال اینکه وضعیت استان در شرایط کرونایی بسیار شکننده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی “ پیام خاوران ”  حکایت کمبود روغن جامد حکایتی است که از شهریور ماه در خراسان جنوبی مطرح است و مردم این استان بر خلاف دیگر نقاط کشور که ۷۰ درصد مصرف مردم روغن مایع و ۳۰ درصد روغن جامد دارند اما ۷۰ درصد مصرف مردم خراسان جنوبی روغن جامد است.

پایگاه خبری ” پیام خاوران”  در بیرجند بارها گزارشات مردمی در زمینه کمبود و گرانی روغن جامد در بازار بیرجند را منتشر کرده است چراکه این کالا یکی از اقلام اساسی سبد خانوار برای مردم استان است.

حال امروز در برخی از نقاط استان بدون توجه به شیوع ویروس کرونا متأسفانه به دنبال توزیع روغن جامد در برخی فروشگاه‌ها مردم صف‌های طولانی تشکیل داده که چه بسا فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در آنها رعایت نشده است.

در این روزهایی که کرونا شعله‌اش کمتر شده  حال با توزیع روغن جامد و مایع، مردم در صف‌های بسیار شلوغ ساعت‌ها به انتظار می‌نشینند تا روغن نباتی دریافت کنند آیا بهتر نیست مسئولان برای توزیع این اقلام اساسی چاره‌ای بهتر بیندیشند که از ایجاد این صف‌های طولانی خودداری شود.

برخی از این شهروندان که ساعت‌ها در صف بودند و اکنون به دنبال تمام شدن روغن مجبورند دست خالی به خانه برگردند از مسئولان می‌خواهند عاملان فروش را بیشتر کنند تا هم از ایجاد صف‌های طولانی خودداری شود و هم راحت‌تر این کالا به دست مردم برسد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی نیز با بیان اینکه روغن خوراکی به اندازه کافی به استان اختصاص پیدا کرده است افزود: ۱۸۵ تن روغن جامد جذب شده که در تمام شهرستان‌های خراسان‌جنوبی در حال توزیع است.

بیشتر بخوانید   پای لنگ صادرات این بار برای یاقوت کویر/ وقتی زرشک در چمدان صادرات جای کمی دارد

الیاس جویبان ادامه داد: همشهریان در مرکز استان می‌توانند روغن جامد مورد نیاز را از فروشگاه‌های اینترنتی و واحدهای صنفی منتخب در شمال شهر دریافت کنند.

وی تصریح کرد: ۳۸۰ تن انواع روغن مایع هم‌اکنون در استان در حال توزیع است که از طریق شرکت‌های پخش به صورت مویرگی در بین واحدهای خرده فروشی انجام می‌شود تا کمبودی در استان احساس نشود.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به توزیع روزانه ۱۵ تا ۲۰ تن روغن مایع و سرخ کردنی در استان افزود: مشکل کمبود روغن جامد مربوط به کل کشور بوده و تنها مربوط به خراسان جنوبی نیست.

جویبان با بیان اینکه در ۹ ماه گذشته حدود ۹ هزار تن انواع کالای اساسی با هدف تنظیم بازار در استان توزیع شده است افزود: هیچ گونه نگرانی در بخش تامین کالا در استان وجود ندارد و جذب، تامین و توزیع اقلام اساسی به صورت مستمر در حال انجام است.

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها