۴۵درصد تصادفات خراسان جنوبی براثر استفاده از تلفن همراه

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی گفت: یکی از عوامل اصلی تصادفات، استفاده از تلفن همراه است و عامل ۴۵ درصد تصادفات است.

به گزارش “پیام خاوران” ،سرهنگ عباسی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، مهمترین عامل در کاهش تصادفات است.

وی افزود: عدم توجه به جلو از جمله عوامل موثر در ایجاد تصادفات و سوانح است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی گفت: استفاده از تلفن همراه باعث حواس پرتی می‌شود و ۴۵ درصد تصادفات را شامل می‌شود.

سرهنگ عباسی از اجرای طرح ترخیص موتور‌های رسوبی و توقیف شده در پارکینگ‌ها خبر داد و گفت: مالکین اصلی موتورسیکلت‌ها میتوانند با مراجعه به دفاتر پلیس ۱۰+ و ارائه مدارک مالکیت، نسبت به ترخیص موتور سیکلت خود اقدام کنند.

وی افزود: در این طرح که تا پایان بهمن ماه اجرا می‌شود، جریمه‌ها از حالت دوبرابر خارج شده و جریمه‌های بالای ۵۰۰ هزار تومان به طور اقساطی شرایط پرداخت دارند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی در خصوص محدودیت‌های ترافیکی کرونایی گفت: حدود ۹۰ درصد هم استانی‌ها در این طرح مشارکت کردند و از ابتدای آذر تا کنون، هیچ تصادف فوتی در شهر‌های استان رخ نداده است.

 

بیشتر بخوانید

جوانان عامل ۶۰ درصد تصادفات درون شهری در خراسان جنوبی

محدودیت تردد در تمامی شهرهای خراسان جنوبی اعمال می‌شود

 

سرهنگ عباسی با اعلام تشکیل کمیسیون اصلاح جرایم گفت: خودرو‌هایی که دارای مجوز تردد در ساعات محدودیت بوده اند، اما از طریق دوربین‌های کنترل ترافیک جریمه شده اند، می‌توانند با مراجعه به اجرائیات راهنمایی و رانندگی، نسبت به اصلاح جریمه خود اقدام کنند.

وی با اشاره به کاهش ۲۶ درصدی تصادفات درسطح معابر شهری استان گفت:در حوزه تصادفات فوتی کاهش ۵۵ درصدی و در تصادفات جرحی، ۲۳ درصد کاهش را نسبت به پارسال شاهد بوده ایم.

بیشتر بخوانید   حال عمومی حادثه دیدگان حادثه رانندگی اسدیه رضایت بخش است

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی  گفت: کاهش تصادفات فوتی در سطح معابرشهری در استان، نشان دهنده رعایت قوانین از سوی کاربران ترافیک است، اما در شهر‌هایی مانند سربیشه باید توجه بیشتری به مقررات شود.

 

 جدیدترین خبرهای استان وکشور  را در کانال تلگرامی ” پیام خاوران ” بخوانید. ( کلیک کنید)

 

سرهنگ عباسی گفت: موتورسواران بیشترین تعداد را در حوزه تصادفات فوتی تشکیل می‌دهند و ۴۳ درصد متوفیان ناشی از تصادفات، راکبین موتور سیکلت هستند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان از هم استانی‌ها خواست تا با بستن کمربند ایمنی، رعایت حق تقدم و سایر قوانین راهنمایی و رانندگی، از بروز سوانح جلوگیری کنند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/۱۰۱

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها