۵۰ درصد جمعیت خراسان جنوبی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند/حذف دفترچه‌های درمان از اول اسفندماه

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی از حذف دفترچه‌های درمان و جایگزین شدن نسخه الکترونیک از اول اسفندماه خبر داد و گفت: در حال حاضر ۵۰ درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

به گزارش “ پیام خاوران ” ، علیرضا محمدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد:در استان خراسان جنوبی علاوه بر واحدی ستادی استان در اداره کل ۹ شعبه اداری و ۷ شعبه اقماری نیز در حال فعالیت هستند‌.

وی با بیان اینکه ۳۸۵ هزار و ۹۴۶ نفر در حال حاضر زیر پوش بیمه تامین اجتماعی در استان هستند، گفت: از این تعداد ۱۲۱ هزاد و ۸۵۶ نفر بیمه شده اصلی و ۲۵ هزار و ۹۵۹ نفر مستمری بگیر اصلی هستند‌.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی ادامه داد: در حال حاضر ۵۰ درصد جمعیت استان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که ۸۳ هزار و ۵۰۲ نفر بیمه شده اجباری، ۱۰ هزار و ۸۳۸ نفر حرف و مشاغل آزاد، ۳ هزار و ۶۶۷ نفر بافنده، ۲۱۷ نفر باربران، ۷ زنبوردار، ۸۲۲ نفر کارفرمایان صنفی، هزار و نفر بیمه بیکاری و هزار و ۲۸۴ نفر بیمه شده توافقی هستند.

محمدی با اشارخ به اینکه با شیوع بیماری کرونا برخی مشاغل در استان دچار آسیب شدند، تصریح کرد: در این راستا ۶ هزار و ۲۲۹ نفر در سامانه بیمه بیکاری اداره کار ثبت نام کردند که از این تعداد ۵ هزار و ۵۳۰ نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری شدند

وی از برداشته شدن تامین اعتبار دفترچه‌های تامین اجتماعی استان از یکم خرداد ماه امسال خبر داد و گفت: دیگر برای تامین اعتبار دفترچه نیازی به مراجعه به شعب نیست و بیمه شدگان می‌توانند از استحقاق درمانی خود با یک‌ کد دستوری مطلع شوند.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی ادامه داد: بعد از انجام این طرح از ۱۵ آبان ماه نیز طرحی دیگری با عنوان ۳۰۷۰  کلید خورد که بر مبنای آن قرار شد ۳۰ خدمت سازمان غیر حضوری شود که در برابر آن ۷۰ میلیون بار مراجعه کاسته شود.

بیشتر بخوانید   کسب رتبه نخست رنکینگ اورژانس بیمارستان های کشور از سوی بیمارستان شهید رحیمی

محمدی تاکید کرد: همچنین از اول اسفندماه تیز قرار است دفترچه‌های بیمه تامین اجتماعی جمع آوری شود که بیمار باید با کارت ملی، شناسنامه یا جلد دفترچه بیمه قدیم خود به دکتر مراجعه کند.

وی یادآور شد: برای نوزادان تازه متولد شده نیز تا یک ماه می‌تواننر با کد ملی مادر خدمات درمانی را دریافت کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۵ هزار و ۵۰۰ خدمت تا ۳۰ دی ماه غیر حضوری انجام شده است، گفت: ماهانه بابت خدمات بلند مدت ۴۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان، تعهدات کوتاه مدت ۴ میلیارد و ۱۴۰ میلیون تومان و بیمه بیکاری ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هزینه می‌شود که در مجموع ۵۲ میلیارد و ۸۰۰میلیون تومان در ماه هزینه می‌کنیم.

انتهای پیام/۲۵۳

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها