عشق به خدمت در۲۵کیلومتری مرزافغانستان/ اینجا چشم‌ها فقط خوبی می‌بیند + تصاویر

تعدادی از پزشکان متخصص در قالب یک گروه جهادی راهی روستای لانو شهرستان سربیشه در ۲۵ کیلومتری مرز افغانستان شدند و به یک هزار و ۲۰۰ نفر از اهالی این روستا به صورت رایگان خدمت رسانی کردند.

به گزارش ” پیام خاوران ” حکایتشان حکایت عجیب و غریبی است. تیمشان از نیروهای جوان و شیفته خدمت تشکیل شده و لشکر شهدا نام دارد.این روزها اگرچه فضای مجازی آسیب‌های زیادی دارد اما در بسیاری از مواقع سبب نشر و گسترش کارهای خیر و نیکوکاری می‌شود.

داستان این گروه جهادی از چند هفته اخیر آغاز می‌شود و تک به تکشان در فضای اینستاگرام خبر از اتفاقی خوب در یکی از نقاط مرزی خراسان جنوبی دادند که باعث شد تعداد دیگری از پزشکان متخصص نیز برای انجام این کار خیر اعلام آمادگی کنند.

گویی قرار بود برای خدمت به مردم به نقطه مرزی بروند. روز رفتن فرا رسید و باز هم حکایتشان از جنس خدمت بود. اعضای گروه یکی پس از دیگری با چهر‌های خندان و پر از امید سوار بر خودرو می‌شدند و گویی یاد و خاطره روزهای جبهه و جنگ دوباره زنده شده است.

سفرشان را با حضور در سر قبور مزار شهدای گمنام آغاز می‌کنند و پا در رکاب جاده می‌گذارند. هرچند مسیر دور و ناهموار است اما هرچه از شهر فاصله می‌گیرند شور و شوق خدمت بیشتر در سرشان غوغا می‌کند.

بالاخره انتظار به پایان می‌رسد و گروه جهادی پزشکان در ۲۵ کیلومتری مرز افغانستان در روستای لانو مشغول خدمت می‌شوند. گروه جهادی که ۹ پزشک متخصص به همراه تعداد زیادی پزشک عمومی را در کاروان خود دارند تا دردی از دردهای مردم را التیام بخشند.

مردم روستا با دیدن این جهادگران سر از پا نشناخته و خود را به محل حضور پزشکان می‌رسانند. مردمان مرز نشینی که از روزی که کرونا آمده حدود یک سالی است که برای درمان به شهر نیامده و با دیدن این تیم جهادی خدا را شاکر بوده و اشک شوق از چشمانشان جاری می‌شود.

بیشتر بخوانید   مسیر بیرجند- سربیشه و نهبندان-شوسف تا سال آینده دوبانده می‌شود

اهالی روستا آمده بودند تا دردهای خود را برای طبیبان بازگو کنند و برخی از آنها از ساعتها قبل از ورود تیم جهادی با چشمان کم سویشان در انتظار طبیبانی بودند که قرار بود دردهایشان را درمان کنند.

مردم روستای لانو به همراه ۱۲ روستای دیگر از این دهستان میزبان اردوی جهادی پزشکانی بودند که چندصد کیلومتر راه را به عشق خدمت به مردم در نقاط محروم پیموده بودند.

یکی از پزشکان متخصص در گفتگو با خبرنگار “ پیام خاوران ” گفت: خدمت به مردم در نقاط محروم و مرزی یکی از کارهایی است که از دستمان بر می‌آید تا بتوانیم گوشه‌ای از آلام مردم را درمان کنیم.

وی که از شهر مقدس مشهد برای خدمت رسانی آمده بود افزود: با دیدن این مردم در نقطه مرزی اگر باز هم نیاز باشد حاضرم کیلومترها راه بپیمایم تا برای خدمت رسانی به مردم حاضری خود را اعلام کنم.

یکی از مردم مرزنشین روستای لانو که از دیدن این تیم جهادی بسیار خوشحال بود و با گوشه روسری اشک چشمانش را پاک می‌کرد به خبرنگار تسنیم گفت: خداوند به این جوانان و پزشکانی که به روستای ما آمده‌اند طول عمر بدهد.

وی افزود: زن سرپرست خانواری هستم که همسرم پیر و مریض است و برای درمان بیماری خود توان سفر به بیرجند را نداشتم اما وقتی فهمیدم قرار است پزشکان متخصص به روستای ما بیایند ابتدا نماز شکر خوانده وسپس از همان دقایق ابتدایی صبح خود را به این محل  رساندم تا بتوانم از حضورشان استفاده کنم.

یکی از جهادگران نیز گفت: پزشکانی که در روستای لانو مستقر شدند یک هزار و ۲۰۰ نفر از اهالی روستا را به همراه ۱۲ روستای دیگر ویزیت کردند.

بیشتر بخوانید   مخالفت فلاحتی با واگذاری کارخانه سیمان و نیروگاه برق

به راستی اینجا چشم‌ها فقط خوبی و خدمت می‌بیند. اینجا خبری از پول و مادیات نیست. ایثار و اخلاص حرف اول و آخر  را می‌زند.

عشق به کار و خدمت به مردم و همت و تلاش آنها سبب شده نبض خدمت در این منطقه تند بزند.آنها بدون هیچ دستمزدی در سخت‌ترین شرایط  راهی دور افتاده ترین روستاها می‌شوند تا لبخند را بر لبان  دردمندان بنشانند.

آری پزشکان متخصص در قالب یک گروه جهادی راهی روستای لانو شهرستان سربیشه در ۲۵ کیلومتری مرز افغانستان شدند و به حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر از اهالی این روستا به صورت رایگان خدمت رسانی کردند تا ذخیره‌ای برای آخرت خود اندوخته باشند.

 

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها