۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار ویژه تسهیلات روستایی به خراسان جنوبی اختصاص یافت

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی از اختصاص بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار ویژه تسهیلات روستایی به استان خبر داد.

به گزارش “پیام خاوران “، محمد فرهادی صبح امروز در جلسه بررسی وضعیت عملکرد بانک‌های عامل استان اظهار داشت: مجموع اعتبار اختصاص یافته به استان در راستای پرداخت تسهیلات به مناطق روستایی و عشایری بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال بوده است.

وی تصریح کرد: ۵ هزار میلیارد ریال از این رقم، تسهیلات ویژه مناطق محروم و روستایی از محل بودجه سال ۱۳۹۹ بوده که با کارمزد ۴ درصد و دوره بازپرداخت ۶۰ ماهه به متقاضیان پرداخت شده است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری با اشاره به تعیین ۵ بانک عامل برای این منظور ادامه داد: از این میزان ۱۱۲ میلیارد ریال اعتبار ویژه تسهیلات روستایی و مناطق محروم بوده که به استان خراسان جنوبی اختصاص یافته است.

فرهادی از تسهیلات ویژه اقشار خاص گفت و اظهار داشت: از محل سهمیه متمرکز معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری، مبلغ ۹٫۵ میلیارد ریال ویژه قالیبافان، ایتام سادات بانوان روستایی سرپرست خانوار و بسیج سازندگی در نظر گرفته شد که متقاضیان دریافت این تسهیلات پس از شناسایی توسط نهادهای ذیربط، به بانک‌های عامل معرفی شدند.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع در کل استان خراسان جنوبی یک هزار و ۲۹۰ نفر برای دریافت تسهیلات تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ با اعتباری به میزان ۱۰۲ میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شدند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری متذکر شد: بانک‌‌های عامل متعهد شدند تا پایان اسفند‌ماه امسال به تمام پرونده‌های معرفی‌شده رسیدگی و تسهیلات مربوطه را پرداخت کنند.

فرهادی تصریح کرد: این تسهیلات در قالب رفع نیازهای ضروری، خرید لوازم‌خانگی، ایجاد انشعابات آب، برق و گاز، اشتغال‌زایی و کمک معیشتی به ساکنان روستا پرداخت می‌شود.

بیشتر بخوانید   18 دستگاه برتر در جشنواره استانی شهید رجایی تجلیل شدند+ تصاویر

وی گفت: مبلغ ۱۲۱ میلیارد ریال تسهیلات روستایی از محل جزء “چهار” بند “و” تبصره” ۱۶ ” قانون بودجه ٩٩ برای پرداخت به متقاضیان به فرمانداری‌ها ابلاغ شد.

 

جدیدترین خبرهای استان وکشور  را در کانال تلگرامی ” پیام خاوران ” بخوانید. (کلیک کنید)

 

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: این اعتبار بر اساس جمعیت، نرخ بیکاری و ضریب محرومیت بین شهرستان های استان توزیع شده است.

فرهادی افزود: اشتغالزایی برای جوانان و کارجویان در راستای حل معضل بیکاری در مناطق روستایی، کمک به ماندگاری جمعیت در روستاها با ایجاد زمینه‌های درآمدزایی برای مردم، کاهش مهاجرت به شهرها و جلوگیری از توسعه حاشیه‌‌نشینی از اهداف پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت به متقاضیان مناطق روستایی است.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/۱۰۲

 

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها