بهره برداری‌از ۷۸۸پروژه برق‌رسانی باحضور ویدئو کنفرانسی وزیرنیرو درخراسان جنوبی

در اولین پویش سراسری ” هر هفته الف – ب ایران ” که با حضور وزیر نیرو به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد از ۷۸۸ پروژه استانی که در نیمه دوم سال ۹۹  در سطح خراسان جنوبی اجرا شده است افتتاح شد.

به گزارش “ پیام خاوران “در این مراسم همچنین  ۵ طرح بزرگ شبکه های توزیع برق در قالب ۸ هزار و ۱۴۲ پروژه توسعه، احداث، اصلاح و بهینه سازی شبکه های توزیع برق در ۳۱ استان افتتاح و بهره برداری شد.

وزیر نیرو در این مراسم با اشاره به اهداف این پویش که عملیاتی کردن طرح‌های صنعت آب و برق بوده اظهار داشت: از نیمه دوم سال ۹۸ در وزارت نیرو  برنامه‌ای با نام پویش “هر هفته الف_ب_ ایران”  طراحی و عملیاتی شد که در قالب این برنامه مقرر شد بهره‌برداری از طرح‌های مهم صنعت آب و برق اجرایی شود.

رضا اردکانیان بیان داشت: بهره برداری از ۸۰۰۰ کیلومتر تبدیل شبکه سبم به کابل، ۹ هزار کیلومتر شبکه های توزیع وانتقال و ۱۱ هزار دستگاه ترانسفورماتور  در شبکه های توزیع کشور از جمله مهمترین طرح های این هفته بوده است.

وی بیان داشت: طرح های مذکور سرمایه گذاری بالغ بر ۲۹۰۰ میلیارد تومان را به خود اختصاص داده است.

در این مراسم همچنین از ۱۰ شرکت برتر در برنامه های شاخص شرکت توانیر قدردانی شد که شرکت توزیع نیروی برق خراسان نیز در فعالیت های قبض سبز، طرح هوشمند سازی مرکز اتفاقات(هما)، طرح کاهش تلفات و سامانه پوشش بیمه ای مشترکین موفق به اخذ تندیس مربوط به این طرح ها به عنوان یکی از شرکت های برتر گردید که مورد تقدیر قرارگرفت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی نیز در این مراسم بااشاره به بهره برداری از ۷۸۸ پروژه استانی که در نیمه دوم سال ۹۹ اجرا شده است اظهار داشت: پروژه های مذکور در محور های تامین برق، اصلاح و بهینه سازی شبکه های شهری و روستایی، طرح های کاهش تلفات، توسعه و بهبود سیستم های روشنایی معابر، مدیریت مصرف و تعویض کنتور بوده است.

بیشتر بخوانید   مساجد خراسان جنوبی کمترین تذکر بهداشتی را گرفتند

مهندس مهدی  دادگر با اشاره به برگزاری پویش “هر هفته الف- ب ایران” با هدف افزایش سطح امیدواری مردم و اعتماد سازی بین مردم و وزارت نیرو بیان داشت: طرح ها و پروژه های وزارت نیرو در دو قالب و محور “ساخت و سازها” و ” ساز و کارها” هر هفته برگزار می شود.

وی افزود: در سال ۱۴۰۰ نیز در ادامه برنامه های “هر هفته الف- ب ایران” و به برکت نامگذاری سال جدید بنام ” سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها” همزمان با سراسر کشور از ۷۸۸ پروژه در استان بهره برداری شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی با اشاره به اقدامات وسیع انجام شده در حوزه خدمات صنعت برق استان بیان داشت: برای طرح های مذکور اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی بهره برداری از ۱۴۷٫۳ کیلومتر پروژه تبدیل سیم به کابل خودنگه دار در استان را از مهمترین پروژه های مورد افتتاح و بهره برداری عنوان کرد و افزود: ازابتدای شهریور ماه تا پایان سال ۹۹ بالغ بر ۱۴۷ کیلوتر از شبکه های سیمی در استان با هزینه ای بالغ بر ۱۱ میلیارد و هفتصد میلیون تومان به شبکه کابل خودنگه دار تبدیل شد.

دادگر کمک به حفظ محیط زیست ، کاهش میزان  تلفات در شبکه های توزیع،  افزایش قابلیت اطمینان شبكه در مقابل شرایط جوی و اتفاقات ناشی از برخورد اشیاء خارجی، افزایش ایمنی هنگام کار بر روی شبکه برقدار، کاهش انرژی توزیع نشده و افزایش رضایتمندی مشترکان را از مزایای اجرای این طرح برشمرد و عنوان کرد: با تبدیل ۱۴۷ کیلومتر شبکه سیم به  کابل خودنگهدار، تلفات به میزان ۴۰۰ هزار کیلووات ساعت کاهش یافته و از خسارت و شاخه زنی حدود ۳۰ هزار اصله درخت در مسیر شبکه های توزیع جلوگیری شده است.

بیشتر بخوانید   اتاق پراتیک هلال احمر طبس به بهره برداری رسید

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی افزود: تا کنون حدود ۳۱ درصد شبکه های فشار ضعیف استان معادل ۱۶۰۰ کیلومتر به کابل خودنگهدار تبدیل شده است.

وی ابراز امیدواری کرد با جذب اعتبارات مود نیاز در سال ۱۴۰۰ نیز برنامه های توسعه و ترمیم و تبدیل شبکه سیم به کابل خودنگهدار طبق برنامه ریزی پیش بینی شده ادامه پیدا کند.

انتهای پیام/

 

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها