نگاه ویژه رئیس قوه قضائیه به رفع مشکلات خراسان جنوبی

استاندار خراسان جنوبی از نگاه ویژه رئیس قوه قضائیه به رفع مشکلات استان خبر داد.

به گزارش “پیام خاوران”  حمید ملانوری با تشریح نتایج دیدار روز گذشته خود با آيت الله رئيسي رئيس قوه قضائيه و نماينده مردم استان در مجلس خبرگان رهبري اظهار داشت: با توجه به گستره جمعیت و تأثیر پذیری این گروه کثیر از شرایط خشکسالی، توجه همه حوزه ها به دامداران و کشاورزان استان از مطالبات مطرح شده بود که مورد عنایت واقع شد.

استاندار خراسان جنوبی، موضوع انتقال آب خلیج فارس به کویر لوت و در ادامه به خراسان جنوبی را از اقدامات بسیار مطلوب دولت خواند و گفت: با وجود اقلیم منطقه، خشکسالی های چندین ساله، تبخیر بیش از حد آب به جهت افزایش دمای ناشی از خشکسالی و فرونشست منابع آبی موجود، بهترین راهکار در شرایط فعلی همین انتقال آب از خلیج فارس است.

ملانوری متذکر شد: این آب در بخش کشاورزی و صنعت استان مصرف می شود و ذخایر موجود بیشتر برای مصارف شرب مورد نیاز لحاظ خواهد شد.

وی بر تأثیر این طرح عظیم بر توسعه استان خراسان جنوبی نیز تأکید کرد و در ادامه این دیدار از اقداماتی گفت که در راستای بهره برداری از ذخایر غنی استان در زمینه های کشاورزی، معدن، صنعت، گردشگری و مرز انجام شده است.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: راه اندازی ستاد توسعه خاوران به منظور انسجام بخشی امور، و جلب و جذب هر چه بهتر و بیشتر سرمایه گذاران برای بهره برداری از این ذخایر صورت گرفته است.

وی تأکید کرد: تمام این برنامه های در راستای توسعه همه جانبه، متوازن و پایدار استان خراسان جنوبی و در نتیجه افزایش سطح رفاه اجتماعی و درآمد مردم انجام می شود.

بیشتر بخوانید   گازرسانی به ۵۰۰ واحد صنعتی خراسان جنوبی باسرمایه گذاری۸۰ میلیارد تومان

ملانوری بیان کرد؛ تسهیل شرایط سرمایه گذاری و جلب رضایت سرمایه گذاران به جهت کوتاه کردن مسیرها به ویژه در بخش دریافت استعلامات، مهمترین هدف ما از راه اندازی این ستاد است.

استاندار به موضوع مرز و اهمیت آن در توسعه و امنیت استان و کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مرز ماهیرود با تمام توان، بخشی از نیاز تجار ایرانی و افغانستانی را پاسخگوست و با وجود این که اغلب مرزهای کشور از کرونا متأثر شده و از ادامه فعالیت بازمانده اند اما این مرز همچنان در حال فعالیت می باشد.

ملانوری ادامه داد: با عنایت به این که فعالیت های مرز ماهیرود توانسته در اشتغالزایی مرزنشینان نقش بسزایی داشته باشد، لذا تعمیم شرایط به دیگر مرزهای استان به طور ویژه در دستور کار قرار گرفته است.

وی متذکر شد: بازگشایی مرز یزدان در شهرستان زیرکوه، دوکوهانه در شهرستان نهبندان و گلورده در شهرستان درمیان از مطالبات به حق مردم به ویژه در مناطق مرزی است.

به گفته وی؛ بازگشایی این مرزها، ضمن کمک به اشتغالزایی مرزنشینان، تقویت امنیت این مناطق را نیز به همراه دارد.

استاندار سپس به تشريح اقدامات و برنامه هاي استان در راستاي تحقق عنوان سال “توليد؛ پشتيباني‌ها و مانع زدايي ها” پرداخت.

ملانوری گفت: عنوان سال، چراغ راه و خط مشی ما در برنامه ریزی هاست و بنا به تأکیدی که به مدیران شده، ارزیابی عملکرد دستگاه ها بر مبنای همین عنوان سال صورت خواهد گرفت.

منبع: روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها