اینترنت پرسرعت همراه در ۱۰ روستای دیگر استان برقرارشد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری ۹۰۰ خانوار روستایی در ۱۰ روستای استان از خدمات شبکه ملی اطلاعات بهره مند شدند.

به گزارش “پیام خاوران” مصطفی بهی ظهر امروز در جمع خبرنگاران از اتصال ۱۰ روستای دیگر استان به شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

وی عنوان کرد: طی یک ماه اخیر با راه اندازی ۴ سایت توسعه شبکه ملی اطلاعات، پوشش اینترنت پرسرعت همراه و دسترسی به خدمات مبتنی بر شبکه ملی اطلاعات، برای مردم ۱۰ روستای استان فراهم شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی با اشاره به ارائه تکنولوژی نسل چهار همراه در این سایت‌ها افزود: با اجرای این چهار سایت در روستاهای خوان شهرستان درمیان و رقه، اصفاک و نیگنان شهرستان بشرویه، این روستاها و روستاهای اقماری آن ها با جمعیتی بالغ بر ۹۰۰ خانوار از سرویس اینترنت پرسرعت همراه بهره مند شدند.

بهی با اشاره به برنامه توسعه شبکه همراه روستایی گفت: علاوه بر این با راه اندازی یک سایت نسل دو در روستای کنگان شهرستان سربیشه، ۱۲۲ خانوار این روستا و روستای زولسک از پوشش تلفن همراه بهره‌مند شدند.

وی با اشاره به تامین اعتبار این پروژه‌ها از محل اعتبارات طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: برای اجرای این سایت ها اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان از این محل هزینه شده است.

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر
بیشتر بخوانید   تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار خراسان جنوبی تا پایان دولت به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شود

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها