فرماندار بیرجند: افزایش ۱۵ درصدی شعب اخذی رای در بیرجند

فرماندار شهرستان بیرجندگفت: در راستای حفظ سلامتی مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعداد شعب اخذ رای نسبت به دوره قبل حدود ۱۵ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ” پیام خاوران “ علی ناصری افزود:همچنین برای مراکز درمانی، بیمارستان‌ها و بیماران کرونایی نیز شعب اخذ رای سیار در نظر گرفته شده تا کارکنان و بیماران نیز رای خود را به صندوق بیندازند.

وی تصریح کرد: ۲۳۰ شعبه اخذ رای در شهرستان بیرجند پیش بینی شده که از این تعداد ۱۱۵ شعبه مربوط به بیرجند است.

وی گفت: انتخابات شورای شهر بیرجند به صورت تمام الکترونیک در حال انجام است و نحوه چگونگی این انتخابات توسط رسانه‌ها به مردم آموزش داده شده است.

ناصری ادامه داد: از ۱۱۳ داوطلب عضویت شورای شهر بیرجند که ثبت نام کردند تعداد ۱۵ نفر تایید صلاحیت نشدند و تعداد ۱۴ نفر به دلایل مختلف انصراف دادند.

وی با بیان اینکه ۸۴ نفر در شهر بیرجند برای ۹ کرسی اصلی شورای شهر رقابت می‌کنند بیان کرد: همچنین ۹۳۵ نفر در مناطق روستایی شهرستان برای ۱۵۳ کرسی شوراها رقابت می‌کنند.

فرماندار بیرجند گفت: مردم خراسان جنوبی و بیرجند همواره در انتخابات حضور بالایی داشتند و امیدواریم حضور مردم در پای صندوق‌های رای برگ زرینی دیگری در تاریخ انقلاب رقم بخورد.

افزایش کارت‌های الکترونیک انتخابات بیرجند

دبیر ستاد انتخابات بیرجند نیز گفت: انتخابات شورای شهر بیرجند به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود و با توجه استقبال بسیار خوب مردم کارت‌های الکترونیک برای اخذ رای افزایش خواهد یافت.

سعید برقی تصریح کرد: تاکنون مشکلی نبوده اما اگر مشکلاتی هم در حوزه‌های انتخاباتی وجود داشته باشد با حضور کارشناسان مربوطه برطرف می‌شود.

وی عنوان کرد: با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز یکی از شعب سیار شهرستان به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها اختصاص یافته است.

بیشتر بخوانید   زیرساخت های فرهنگی وهنری خراسان جنوبی نیازمند توجه جدی است

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها