۱۵ کارگاه صنایع‌دستی در خراسان جنوبی افتتاح شد

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی خراسان جنوبی از افتتاح ۱۵ کارگاه صنایع‌دستی شهری و روستایی در استان طی سه‌ماهه نخست سال جاری و همزمان با هفته صنایع دستی در رشته های بومی و اولویت دار خبر داد.

به گزارش “پیام خاوران“، حسین عباس‌زاده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به بیماری کرونا، آموزش‌های عمومی کوتاه‌مدت صنایع‌دستی تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته و تعداد دوره‌های آمورشی نسبت به سال‌های قبل کاهش پیدا کرده است ولی با تمامی مشکلات، ۲۵ دوره آموزشی از ابتدای سال با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی خراسان جنوبی افزود: در سه‌ماهه نخست سال جاری، قریب به ۵۰ مجوز در رشته های مختلف صنایع‌دستی صادر شده است.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی خراسان جنوبی با بیان اینکه میزان فروش صنایع دستی در ۳ ماه نخست سال حدود ۱۰ میلیارد ریال بوده است افزود: تنها حوله‌بافان خراسان جنوبی طی سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ قریب به ۵۴۰ هزار مترمربع پارچه دست‌بافت تولید کرده‌اند.

وی از تدوین و ارسال ۶ طرح توجیهی به وزارت‌خانه متبوع برای تخصیص اعتبار و تجهیز ۶ خانه صنایع دستی در سطح استان خبر داد و گفت: نزدیک به ۳۰ اثر واجدالشرایط استان نیز برای دریافت نشان مرغوبیت و داوری نشان ملی ارسال شده است.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی خراسان جنوبی اظهار کرد: امسال با توجه به شیوع کرونا و تاکید ستاد ملی مبارزه با کرونا بر عدم برگزاری تجمعات علیرغم سال‌های گذشته، بازارچه فصلی برگزار نشد و هنرمندان در بازارچه‌های ثابت استان با ۴۰ غرفه طبق روال قبل به عرضه محصولات خود پرداختند.

عباس‌زاده ضمن بیان اینکه با توجه به شرایط به‌وجود آمده ناشی از ویروس کرونا، صنعتگران و هنرمندان حوزه صنایع‌دستی، رویکرد خود را تغییر داده و برای معرفی و فروش تولیدات خود از ظرفیت فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بیشتر استفاده کردند افزود: هنرمندان با حضور در نمایشگاه مجازی دوتوک که با همکاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و موسسه فرهنگی هنری عرفان که در حال برگزاری است.و همین طور در نمایشگاه مجازی استان یزد با عنوان خاقان به عرضه و فروش محصولات خود پرداختند.

بیشتر بخوانید   درگذشت پدر شهید مهدی صادقی در بیرجند

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: سایت اینترنتی تخصصی فروش صنایع‌دستی (اورسو) نیز امسال در استان راه‌اندازی و رونمایی شد.

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها