کارخانه فرآوری شیر با مشارکت بخش خصوصی در شهرستان زیرکوه احداث می شود

استاندارخراسان‌جنوبی از اعلام آمادگی بخش خصوصی برای احداث کارخانه فرآوری شیر در زیرکوه خبر داد.

 به گزارش “ پیام خاوران “؛ حمیدملانوری شمسی ظهر امروز با اعلام این خبر در جمع مردم روستای مهمانشهر شهرستان مرزی زیرکوه ، هدف از این سفر را دعوت بخش خصوصی به جهت اطلاع از موقعیت منطقه و سرمایه گذاری های احتمالی برشمرد.

وی، خراسان‌جنوبی را استانی با ظرفیت های بی نظیر خواند و گفت: سراسر استان، سرشار از نعمت های خدادادی است و مهمترین آنها، نیروی انسانی و مردمان نجیب منطقه می باشد.

ملانوری مردم خراسان‌جنوبی، انسان هایی شریف، نجیب، ولایتمدار و همیشه در صحنه هستند و مهمترین برون داد این همراهی، حضور مردم در انتخابات بود که مشارکت ۷۴.۳ درصدی را به همراه داشت.

استاندار خراسان جنوبی گفت: با وجود چنین ظرفیت های منحصر به فرد در زمینه  های گردشگری، صنعت، معدن، کشاورزی و مرز، صفت محرومیت برارنده استان نیست.

ملانوری اظهار داشت: با استفاده از ظرفیت مدیران، مردم و نیز افراد دارای تمکن مالی، متخصصان و صاحب نظران به ویژه جوانان و نوجوانان باید از این پتانسیل ها به خوبی بهره برداری کنیم.

وی با اشاره به دو ظرفیت کشاورزی و دامپروری روستای مهمانشهر و شهرستان زیرکوه، گفت: باید تلاش کنیم این دو فرصت را توسعه دهیم تا عایدات مردم از محصولات کشاورزی و دامداری افزایش یابد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اعلام آمادگی بخش خصوصی برای احداث کارخانه شیر در این منطقه خاطرنشان کرد: این واحد جمع آوری شیر و تولید محصولات لبنی می تواند به رونق منطقه و افزایش عایدی مردم از تولیدات شیر کمک کند.

ملانوری ادامه داد: باید با همراهی جهاد کشاورزی نسبت به ایجاد واحدهای دامپروری با نژادهای دامی پربازده از نوع سانن و مورسیا اقدام شود.

وی تأکید کرد: هدف از ایجاد این واحدهای دامداری و دامپروری افزایش تولید شیر و میزان زاد و ولد دام ها و در نتیجه بیشتر شدن درآمد مردم است.

وی اظهار داشت:کارخانه شیر احداثی توسط بخش خصوصی، هدیه ارزشمندی به مردم منطقه است

ایجاد زمین چمن و پایگاه اورژانس، مطالبه مردم در این دیدار بود که اجرای پایگاه اورژانس به بخش خصوصی و زمین چمن به ورزش و جوانان سپرده شد.

منبع : تسنیم

بیشتر بخوانید   آمادگی33 گروه عملیاتی شرکت توزیع برق خراسان جنوبی درمواجهه با بحران های احتمالی مناطق سیل زده

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها