ذبح دام در اماکن عمومی در روز عید قربان جرم است

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی با بیان اینکه هرگونه کشتار و ذبح دام در روز عید سعید قربان در اماکن عمومی ممنوع و جرم است گفت: در سطح استان ۱۱ کشتارگاه آماده ذبح دام در این روز هستند و ۸۴ اکیپ ثابت و سیار به کشتارگاه های سطح استان نظارت خواهند داشت.

به گزارش “پیام خاوران“، محمد اصغرزاده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با فرا رسیدن ماه ذی الحجه و عید سعید قربان به منظور حفظ سلامت مصرف‌کنندگان گوشت قربانی و تأمین بهداشت عمومی سازمان دامپزشکی هماهنگی های لازم را با دستگاه‌های اجرایی به منظور نظارت بهداشتی بر ذبح دام در روز عیدسعید قربان انجام داده است.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۱ کشتارگاه در روز عید قربان آماده ذبح دام در استان است افزود: در این کشتارگاه ها از ساعت ۷ صبح الی ۱۳ عصر به روی مردم باز خواهد بود و ذبح دام در کشتارگاه ها رایگان است.

وی با اشاره به اینکه ۸۴ اکیپ ثابت و سیار به کشتارگاه های خراسان جنوبی در روز عیدسعید قربان نظارت خواهند داشت، ادامه داد: از این تعداد ۲۹ تیم ثابت و ۳۵ تیم سیار هستند و ۹۹ دکتر دامپزشک و ۱۶ ناظر شرعی در این اکیپ ها حضور خواهند داشت.

اصغرزاده تاکید کرد: هر گونه کشتار در اماکن عمومی ممنوع و جرم است و از مردم درخواست داریم به دلیل امکان شیوع بیماری تب کریمه کنگو، تب مالت و شاربن حتما ذبح دام های خود را به کشتارگاه های سطح استان ببرند.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی با بیان اینکه سال گذشته بیش از سه هزار بازرسی از کشتارگاه های ذبح دام های قربانی در استان انجام شد، افزود: در روز عیدسعید قربان سال گذشته بیش از ۵۰۰ کیلوگرم کبد و ریه و گوشت معدوم و از چرخه مصرف شد.

وی عنوان کرد: در مناطق عشایری و روستایی که کشتارگاه ها فعالیت ندارند حتما باید از سلامت دام اطمینان حاصل کنند و با رعایت مسائل بهداشتی و ضدعفونی کردن اماکن و استفاده از ماسک و دستکش به ذبح کردن دام بپردازند.

بیشتر بخوانید   کرایه رانندگان متناسب با شرایط روز افزایش یابد

اصغرزاده گفت: به مردم خراسان ججنوبی توصیه می کنیم که مصرف و توزیع گوشت دام های قربانی را پس از طی جمود نعشی در شرایط سرد و دمای یخچال به مدت حداقل ۲۴ ساعت انجام شود.

منبع: شبستان

انتهای پیام/ ۱۰۲

 

 

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها