۱۶۸ پروژه مدرسه سازی خراسان جنوبی در حال اجراست

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌ جنوبی گفت: ۱۶۸ پروژه آموزشی در قالب ۴۸۱ کلاس درس با زیربنای ۷۶ هزار متر مربع در خراسان جنوبی در حال اجرا است.

به گزارش “پیام خاوران“، محمود چاوشان با اشاره به پروژه های مدرسه سازی در سطح استان گفت: هم اکنون ۱۶۸ پروژه آموزشی در قالب ۴۸۱ کلاس درس با مساحت ۷۶ هزار مترمربع در حال احداث است که اتمام این پروژه‌ها حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌ جنوبی با بیان اینکه از این تعداد ۱۵۴ پروژه مشارکتی و ۱۴ پروژه غیرمشارکتی است، افزود: در پروژه‌های مشارکتی حداقل ۳۰ درصد اعتبار توسط خیرین تأمین می‌شود.

چاوشان به تفکیک شهرستانی پروژه آموزشی در حال ساخت استان پرداخت و بیان کرد: از مجموع پروژه‌های در دست اقدام، ۲۷ مورد با ۱۱۰ کلاس درس در شهرستان بیرجند است که از این تعداد ۳۱ کلاس درس مربوط به روستاهای حاشیه شهر بیرجند است.

وی  ادامه داد: ۱۸ کلاس درس در بشرویه، پنج کلاس درس در خوسف، ۵۸ کلاس درس در درمیان، هشت کلاس درس در دستگردان، ۳۱ کلاس درس در طبس، ۱۵ کلاس درس در زیرکوه، ۲۸ کلاس درس در سرایان، ۶۱ کلاس درس در سربیشه، ۲۸ کلاس درس در فردوس، ۷۱ کلاس درس در قاین و ۴۸ کلاس درس در شهرستان نهبندان در حال احداث است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌ جنوبی افزود: تلاش مجموعه نوسازی مدارس بهره‌برداری از ۹ پروژه آموزشی با ۴۷ کلاس درس از جمله پروژه ۱۲ کلاسه شهید بصیری پور، ۱۲ کلاسه اجتهاد، ۶ کلاسه دکتر گنجی، ۴ کلاسه دستگرد و ۶ کلاسه تکتم تا ابتدای مهر ماه امسال است.

چاوشان در ادامه خاطر نشان کرد: در شهرستان های دیگر استان نیز در مجموع ۱۲۰ کلاس درس تا مهرماه آماده بهره برداری می شود.

بیشتر بخوانید   اشراف اطلاعاتی پلیس بر مرزهای خراسان جنوبی

وی تصریح کرد: سرانه فضای آموزشی استان به ازای هر دانش آموز ۶.۹ مترمربع است که نسبت به میانگین سرانه کشوری (۵.۳۰) بالاتر است اما خراسان جنوبی با استاندارد فضای آموزشی که ۸.۲۳ مترمربع است بیش از یک متر مربع فاصله دارد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌ جنوبی گفت: در حال حاضر ۱۰ درصد مدارس استان تخریبی، ۳۰ درصد نیازمند مقاوم‌سازی و بهسازی و ۶۰ درصد از استحکام استاندارد برخوردار است.

چاوشان به اجرای بسته طرح تحولی «آجر به آجر» با هدف ساخت و تجهیز مدارس با مشارکت آحاد مردم و نهادینه شدن فرهنگ کار خیر و مدرسه‌سازی اشاره کرد و افزود: در مجموع ۴۴ هزار و ۹۳۲ خیر در طرح «آجر به آجر» مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های آموزشی خراسان جنوبی مشارکت کرده‌اند.

وی گفت: از ابتدای امسال ۲۱ تفاهم نامه ساخت فضای آموزشی در استان با مشارکت ۲۵ میلیارد تومانی خیران منعقد شده است.

منبع: شبستان

پایان پیام/۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها