سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان جنوبی سالانه بر۸۰۰ هزارمترمربع ساخت وساز نظارت می کند

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان جنوبی گفت: سالانه ۸۰۰ هزار متر مربع ساخت و ساز در نقاط شهری استان با نظارت مهندسان این مجموعه انجام می‌شود و این ساخت و سازها غیر از طرح‌های مسکن مهر و ملی است.

به گزارش “پیام خاوران“، حسین عباسی در آیین افتتاح ساختمان سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خراسان جنوبی که با حضور استاندار برگزار شد، افزود: تلاش ما در نظام مهندسی ساختمان این است که با تشکیل کارگروه‌های تخصصی، مسکن باکیفیت ساخته و تحویل مردم شود.

وی با تاکید بر اینکه هدف ما ارتقای دانش مهندسی است گفت: ۶۰۰ گروه ارزیابی ساخت ساختمان‌ها را سالانه در استان ارزیابی می‌کنند و به تخلفات مربوط در مراجع قضایی رسیدگی می‌شود.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه آموزش برای ما از اهمیت اساسی برخوردار است اضافه کرد: خراسان جنوبی از جمله استان‌های زلزله‌خیز کشور است و در ۷۰ سال اخیر از هفت زلزله مرگبار سه زلزله در خراسان جنوبی رخ داده است.

وی گفت: از مباحث ۲۲‌گانه مقررات ملی ساختمان که برخی از موارد آن مربوط به زلزله است، روی این موضوعات تمرکز زیادی داریم تا تلفات کمتری داشته باشیم.

عباسی افزود: ساخت و ساز در خراسان جنوبی با کیفیت بالا اجرا می‌شود و از متوسط کشوری ۲ و سه مرحله بالاتریم البته با ایده‌آل فاصله داریم.

وی بیان کرد: در ساخت و سازهای ملی هم همیشه کنار دولت بودیم و در طرح‌های اقدام ملی مسکن شهرستان‌های طبس و بیرجند، مهندسان با ۵۰ درصد حق‌الزحمه بر روند اجرای طرح‌ها نظارت می‌کنند و نظارت برخی ساخت و سازها برای افراد نیازمند هم به صورت رایگان انجام شده است.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان جنوبی با اشاره به افتتاح ساختمان اداری این سازمان گفت: این ساختمان با زیربنای هزار و ۵۰۰ متر مربع در چهار طبقه ساخته شده است.

بیشتر بخوانید   دبیر: ظرفیت کشتی در استان خراسان جنوبی بسیار بالا است

وی اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه را ۱۰ میلیارد تومان اعلام و اضافه کرد: مهمترین هدف از احداث این بنا که با مصالح بومی احداث شده، ارتقای سطح خدمات به مراجعان است.

عباسی شمار اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان جنوبی را ۲ هزار و ۸۶۰ عضو ذکر کرد و گفت: ۵۰ درصد این اعضا فعال هستند و خدمات مهندسی را در هفت رشته به مردم ارائه می‌دهند.

حمید ملانوری استاندار خراسان جنوبی نیز در این مراسم اظهار داشت: همه فعالان عرصه مدیریت شهری، از شهر به عنوان موجودی زنده یاد می کنند که رشد و توسعه یا عقب ماندگی آن به واسطه اقداماتی است که شهروندان یا مؤثرین در توسعه فضای شهری انجام می دهند.

وی با بیان اینکه در ساخت و سازهای شهری ارضاء ذائقه بصری مردم باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، بیان کرد: روح و روان مردم با دیدن زیبایی‌های مناظر شهری آرام شده و نشاط اجتماعی را درپی دارد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: شهر همچون جوامع انسانی، زنده است و سازمان نظام مهندسی، همانند مدرسه ای غیر انتفاعی عمل می کند که با نظارت باعث تربیت شهر می شود.

ملانوری تصریح کرد: هر جامعه ای باید اصالت، هویت، رسم و رسوم فرهنگی خود را حفظ کند زیرا هر تغییری که در زندگی مردم  ایجاد می شود، می تواند در احوال فکری، اجتماعی و روانی آنها تأثیر گذار باشد.

ملانوری تأکید کرد: در طراحی‌ها و معماری‌ها هویت، فرهنگ ملی و دینی و نیز فرهنگ عمومی باید حفظ شود و معماری ایرانی و اسلامی ما همخوانی داشته باشد.

وی بر رعایت مسائل ایمنی و حفظ امنیت بناها در معماری و طراحی‌های ساختمان‌ها تأکید کرد و افزود: نوع معماری، فضای مهندسی شهر را  به سمت نشاط، شادابی و توسعه پیش می برد.

بیشتر بخوانید   ۵۴ میلیارد ریال طرح اشتغالزایی کمیته امداد خراسان جنوبی اجرایی شد

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به این که ساختمان‌های فاخر باعث معرفی شهر می شوند، گفت: به عنوان مثال در سفر اخیر رئیس جمهور و وزرای کابینه از کیفیت و ظرفیت فرهنگسرای شهر تقدیر شد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها